Rolls-ul lui Diaconescu, vandalizat

Maşina de lux a lui Dan Diaconescu, un Rolls-Royce în valoare de aproape 400.000 de euro, a fost vandalizată noaptea trecută chiar în faţa vilei din Bucureşti unde locuieşte şeful OTV.

Dimineaţă, acesta şi-a găsit limuzina pictată în culorile tricolorului şi purtând mesajul “Trăiască Partidul Popular!”, exact numele formaţiunii sale. Conform lui Diaconescu, automobilul a fost primit cadou de la angajaţii săi, când a împlinit 40 de ani de viaţă şi zece ani de televiziune.

Dan Diaconescu va trebui acum să-şi trimită maşina în service, la vopsit, asta dacă nu cumva va accepta să meargă cu ea în acest mod, făcând astfel reclamă partidului pe care l-a înfiinţat.

Realizatorul tv Dan Diaconescu a declarat că a renunţat la postura de preşedinte al Partidului Poporului, argumentând că nu poate face faţă celor două funcţii simultan.

Votează articolul!

 
ziare powered by Distinct New Media