Adi Popa, ca boxerii. Extrema din România, doar trei minute la Reading, în liga a doua engleză

13 august 2017 11:32

Adi Popa, ca boxerii. Extrema din România, doar trei minute la Reading, în liga a doua engleză. Echipa lui a remizat acasă cu Fulham, în runda a doua din Championship.

Popa a impresionat în amicale, trei goluri, și începuse ca titular acest sezon, în partida de la OPR, 0-2 în prima rundă.

Incert până în ziua partidei, din cauza unei accidentări, internaționalul român nu a mai fost ales de antrenorul olandez Jaap Stam în primul ”11” în etapa a doua, 1-1 acasă cu Fulham. ”Popică” a fost introdus abia în min. 87.

Ajuns la 29 de ani, Adi Popa a fost transferat de Reading în iarnă, iar FCSB a primit în schimbul său 600.000 de euro, când mijlocașul intrase în ultimele 6 luni de contract.

Popa nu a reușit încă să se impună în echipa lui Jaap Stam în sezonul precedent. Mijlocașul a evoluat în 8 partide, reușind să înscrie un gol.

1,5 milioane de euro este cota de piață a lui Popa, conform transfermarkt.com.

Citiți și Adi Popa a jucat tot meciul QPR – Reading, în prima etapă din Championship