Rapid a fost învinsă în India de echipa de tineret a clubului Watford. Organizatorii, alertați de virusul Zika / FOTO&VIDEO

09 februarie 2016 17:22

Rapid a pierdut, marți, cel de-al doilea meci disputat la turneul internațional din India, scor 0-2, cu Watford U21.

Antrenorul Dan Alexa a început partida cu următoarea echipă: Botaș – Kusnir, Robuste, Avrămia, Fota – Raiciu (R. Costin 73), Trandu (Țîră 53)- Tudoran, Morar (N’Koy 66), I. Popa- Martin.

Englezii, pregătiți de fostul internațional Harry Kewell, au deschis scorul în minutul 22, prin Jakubiak, și l-au majorat în minutul 58, grație reușitei lui Mensah.

Rapid a terminat meciul în 10 oameni, Mădălin Martin a fost eliminat în minutul 70, după ce și-a lovit dur un adversar, în tentativa de a juca mingea. A fost primul cartonaș roșu al turneului.

În ultimul meci din grupă, giuleștenii vor juca, sâmbătă, 13 februarie, împotriva echipei U23 a lui Atletico Paranaense.

Prezența formației braziliene la turneu a determinat oficialitățile indiene să ia măsuri preventive împotriva răspândirii virusului Zika, ce face ravagii în Brazilia și a alertat întreaga lume.

Ca1tYYNUAAAZTBJ

În prima partidă, Rapid a remizat, 1-1, cu Volyn Lutsk, echipa de pe locul 9 din Ucraina.

Rapid ocupă locul 2 în Seria I a Ligii 2.