Liga 2, etapa 30. Sepsi, victorie cu emoţii. Juventus – UTA 1-2. Program, rezultate şi clasament

23 aprilie 2017 10:40

Liga 2, etapa 30. Sepsi, victorie cu emoţii. Juventus – UTA, sâmbătă. Program, rezultate şi clasament.

În primul meci din etapa cu numărul 30, Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat, scor 2-1 (0-1), partida de pe teren propriu, cu ASU Poli Timişoara.

Bănăţenii au condus la pauză, dar gazdele au întors soarta meciului în cinci minute (70 – 75). Mai mult, în prelungiri, Ene a ratat un penalty de 3-1.

S-a terminat 2-1 şi Sepsi se înscrie serios pe lista echipelor cu pretenţii de Liga 1.

Sâmbătă este programat derby-ul dintre liderul Juventus Bucureşti şi UTA „Bătrâna Doamnă”, echipă aflat pe locul 4.

ora 12.00 CS Mioveni – Foresta Suceava 2-2

FC Braşov – CSM Râmnicu Vâlcea 3-0 (masa verde)

Olimpia Satu Mare – Unirea Târlungeni 3-0 (masa verde)

Luceafărul Oradea şi Chindia Târgovişte stau.

Duminică

ora 11.00 Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi

Clasament: 1. Juventus 66 p, 2. Sepsi 54 p, 3. UTA 53 p, 4. FC Braşov 52 p, 5. CS Mioveni 51p