JOCURILE OLIMPICE 2012. Programul COMPLET al ROMÂNILOR la OLIMPIADĂ!

26 iulie 2012 11:29

COSR a dat publicităţii programul complet al sportivilor români la Londra, pentru Jocurile Olimpice 2012.

Iată programul complet al românilor la Jocurile Olimpice:
28 iulie
Ora 11.00
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Incep intrecerile de simplu (feminin + masculin);
Preliminarii + turul 1(ora 16.40)
Daniela Dodean, Elisabeta Samara si Andrei Crisan
Ora 11.30
Canotaj (Eton Dorney) – calificari dublu rame;
Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache
Judo (ExCeL – North Arena 2) – Incepe competitia feminina
Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.00)
Alina Dumintru (48 kg)
Ora 12.00
Ciclism (London -The Mall):
Sosea:  mass – start – Finala;
Andrei Nechita
Ora 12.30
Tenis (Wimbledon) – simplu feminin si dublu masculin – turul 1
Irina Camelia Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep (simplu)
Horia Tecau / Adrian Ungur (dublu).
Ora 14.15
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m bras masculin;
Calificari + semifinala (ora 22.28 );
Dragos Agache
Ora 17.00
Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – turul 1;
Bogdan Juratoni
Ora 22.00
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – calificari  echipe masculin;
Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga si Vlad Cotuna – concureaza patru, puncteaza trei.
29 iulie
Ora 11.00
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu feminin – turul 2 + turul 3 (ora 20.00)
Daniela Dodean, Elisabeta Samara
Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): skeet – (feminin);
Calificari – Finala (ora 16.00)
Lucia Liliana Mihalache
Ora 11.30
Judo (ExCeL – North Arena 2):
Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.00);
Andreea Chitu (52 kg), Dan Gheorghe Fasie  (66 kg)
Ora 12.30
Scrima (ExCeL – South Arena 1) – Sabie individual (masculin);
Calificari – semifinale (ora 20.00) – Finala (ora 21.10);
Tiberiu Dolniceanu, Rares Dumitrescu, Gelu Zalomir
Ora 13.00 (sau ora 15 conform tabloului)
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu masculin – turul 2
Andrei Crisan
Ora 13.30
Canotaj (Eton Dorney):  calificari 8+1(feminin);
Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupascu, Roxana  Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu  (componenta echipajului poate suferi modificari)
Ora 14.10
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) :  400 m liber (feminin);
Calificari – Finala (ora 22.13);
Camelia Potec
Ora 22.00
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – calificari echipe (feminin);
Catalina Ponor, Sandra Izbasa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache – concureaza patru, puncteaza trei.
Ora 22.07
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m bras masculin –  Finala;
Dragos Agache
Ora 20.20
Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B
Romania – Marea Britanie
30 iulie
Ora 11.00
Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): 10 m aer comprimat  (masculin)
Calificari – finala (ora 14.15)
Alin Moldoveanu
Ora 11.30
Canotaj (Eton Dorney) – dublu rame – recalificari;
Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache
Judo (ExCeL – North Arena 2) –feminin:
Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.00)
Corina Caprioriu (57 kg)
Ora 12.00
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 200 m liber (feminin);
Calificari – semifinala (ora 21.30);
Camelia Potec
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu masculin – turul 3
Andrei Crisan
Ora 12.30
Scrima (ExCeL – South Arena 1) – Spada individual (feminine);
Calificari – semifinale (ora 20.00) – Finala (ora 21.40)
Ana Maria Branza, Anca Maroiu, Simona Cristina Gherman
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 200 m fluture (masculin);
Calificari – semifinala (ora 22.31);
Alexandru Coci
Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fara carmaci (masculin) – calificari;
Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) – turul 2 (simplu, feminin + masculin; dublu feminin +masculin)
Irina Begu, Sorana Cirstea, Adrian Ungur;
Simona Halep/ Sorana Cirstea, Horia Tecau / Adrian Ungur.
Ora 17.30
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1): simplu feminin – turul 4
Daniela Dodean, Elisabeta Samara
Ora 18.30
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala – echipe masculin;
Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga si Vlad Cotuna
Ora 21.00
Haltere (ExCeL – North Arena 3) – Finala – 62 kg;
Florin Croitoru
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1): simplu masculin – turul 4
Andrei Crisan
31 iulie
Ora 11.40
Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fara carmaci (masculin) – recalificari;
Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea
Ora 12.00
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m liber (masculin);
Calificari – semifinala (ora 21.30);
Norbert Trandafir
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu feminin – sferturi de finala + semifinala (ora 18.00)
Daniela Dodean, Elisabeta Samara
Ora 12.30
Canotaj (Eton Dorney) – recalificari 8+1(feminin);
Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupascu, Roxana  Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu  (componenta echipajului poate suferi modificari)
Scrima (ExCeL – South Arena 1) – Floreta individual (masculin);
Calificari – semifinale (ora 20.00) – Finala (ora 21.10)
Radu Daraban
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) – sferturi de finala – dublu feminin si masculin;
Simona Halep/ Sorana Cirstea
Horia Tecau / Adrian Ungur
Ora 18.30
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala – echipe feminin;
Catalina Ponor, Sandra Izbasa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache
Ora 21.40
Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;
Romania – Statele Unite ale Americii
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – Finala 200 m fluture (masculin);
Alexandru Coci
Ora 22.00
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu masculin – Sferturi de finala (in functie de tablou)
Adrian Crisan
Ora 22.07
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – Finala 200 m liber (feminin);
Camelia Potec
1 august
Ora 12.00
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu masculin – Sferturi de finala (in functie de tablou)
Adrian Crisan
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) – turul 3(simplu feminin + masculin);
Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep, Adrian Ungur (simplu);
Romania (dublu mixt) – turul 1.
Ora 13.50
Canotaj (Eton Dorney) – Finala – dublu rame feminin;
Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache
Ora 15.00
Scrima (ExCeL – South Arena 1) – Sabie individual (feminin);
Calificari – semifinale (ora 20.30) – Finala (ora 21.40)
Bianca Pascu
Ora 16.30
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu feminin – Finala
Daniela Dodean, Elisabeta Samara
Ora 17.30
Haltere (ExCeL – North Arena 3) – Finala – 69 kg;
Roxana Cocos
Ora 18.30
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala individual compus (masculin)
Ora 22.16
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) –  Finala 100 m liber (masculin);
Norbert Trandafir
2 august
Ora 11.30
Judo (ExCeL – North Arena 2) – Competitia masculina
Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.10)
Daniel Brata (100 kg)
Ora 12.00
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) –  50 m liber (masculin);
Calificari + semifinal (ora 21.30)
Norbert Trandafir
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu masculin – Semifinala
Adrian Crisan
Ora 12.10
Canotaj (Eton Dorney) –  patru rame fara carmaci (masculin) – Semifinale;
Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea
Ora 12.33
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre): Calificari –  200 m liber (feminin);
Camelia Potec
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) – sferturi de finala (simplu feminine+masculin)
Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep, Adrian Ungur
semifinale (dublu feminin + masculin)
Sorana Cirstea/ Simona Halep, Horia Tecau / Adrian Ungur
Romania (dublu mixt) – sferturi de finala
Ora 14.30
Canotaj (Eton Dorney) – Finala  8+1(feminin);
Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupascu, Roxana  Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu  (componenta echipajului poate suferi modificari)
Ora 16.30
Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – turul 2;
Bogdan Juratoni
Tenis  de masa (ExCeL – North Arena 1):
Simplu masculin – Finala
Adrian Crisan
Ora 17.30
Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;
Romania – Ungaria
Ora 18.30
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala individual compus (feminin)
3 august
Ora 11.30
Judo (ExCeL – North Arena 2) – Competitia masculina
Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.10)
Vladut Simionescu (+100 kg)
Ora 12.05
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Andreea Ograzeanu – 100 m (feminin) – serii + preliminarii (ora 12.40)
Cristina Bujin – triplusalt (feminine) – calificari (ora 12.25)
Ora 12.30
Scrima (ExCeL – South Arena 1) –Sabie echipe (masculin);
Calificari – Finala (ora 20.00)
Tiberiu Dolniceanu, Rares Dumitrescu, Gelu Zalomir
Ora 13.30
Tenis (Wimbledon) – semifinale  dublu mixt
Romania
Ora 14.00
Tenis (Wimbledon) – Semifinale (simplu feminin + masculin);
Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep, Adrian Ungur
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Bianca Razor  – 400 m (feminin) – serii
Ora 21.00
Haltere (ExCeL – North Arena 3) – Finala – 85 kg;
Gabriel Sincraian
Ora 21.10
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Nicoleta Grasu – aruncarea discului (feminin) – calificari.
Ora 21.43
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre): Finala –  800 m liber (feminin);
Camelia Potec
Ora 22.06
Inot (Olympic Park – Aquatics Centre): Finala – 50 m liber (masculin);
Norbert Trandafir
4 august
Ora 11.00
Scrima (ExCeL – South Arena 1) – Spada echipe (feminin);
Calificari – Finala (ora 20.00)
Ana Maria Branza, Anca Maroiu, Simona Cristina Gherman
Ora 12.00
Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;
Romania – Muntenegru
Ora 13.30
Canotaj (Eton Dorney) –  patru rame fara carmaci (masculin) – Finala;
Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Ancuta Bobocel, Cristina Casandra – 3000 m obstacole (feminin) – calificari
Ora 14.00
Tenis (Wimbledon) – dublu mixt locurile 3-4
Romania
Ora 16.00
Tenis (Wimbledon) – Finala (simplu feminin+ dublu masculin)
Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep
Horia Tecau / Adrian Ungur
Ora 21.30
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Nicoleta Grasu – aruncarea discului (feminin) – Finala.
Andreea Ograzeanu – 100 m (feminin) – semifinale (ora 21.35) + Finala (ora 23.55);
Bianca Razor  – 400 m (feminin) – semifinale (ora 22.05).
5 august
Ora 13.00
Atletism (London – The Mall) – maraton
Constantina Dita, Lidia Simon
Ora 14.00
Tenis (Wimbledon) – dublu mixt – Finala
Romania
Ora 16.00
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finalele pe aparate (feminin + masculin)
Tenis (Wimbledon) – Finale (dublu feminin+ simplu masculin)
Sorana Cirstea/Simona Halep
Adrian Ungur
Ora 16.30
Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – turul 1;
Mihaela Lacatus
Ora 21.00
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Angela Morosanu – 400 m garduri (feminin) – calificari
Cristina Bujin – triplusalt (feminin) – Finala (ora 21.35)
Bianca Razor  – 400 m (feminin) – Finala (ora 23.10)
6 august
Ora 11.54
Canoe (Eton Dorney) – C1-1000 m – calificari + semifinale (ora 13.14);
Iosif Chirila
Ora 16.00
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finalele pe aparate (feminin + masculin)
Ora 16.10
Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;
Romania – Serbia
Ora 16.30
Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – sferturi de finala;
Mihaela Lacatus
Ora 22.15
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Angela Morosanu – 400 m garduri (feminin) – semifinale;
Ancuta Bobocel, Cristina Casandra – 3000 m obstacole (feminin) – Finala (ora 23.05)
Ora 23.30
Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin – 75 kg – sferturi de finala;
Bogdan Juratoni
7 august
Ora 11.30
Kaiac (Eton Dorney) – K 4 – 1000 m (masculin) – calificari + semifinale (ora 12.47);
Ionel Gavrila, Stefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Canoe (Eton Dorney) – C 2-1000 m – calificari (ora 11.54) + semifinale (ora 12.55);
Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu
Kaiac (Eton Dorney) – K 2 – 500 m (feminin) – calificari (ora 12.28)+ semifinale (ora 13.30);
Irina Lauric, Iuliana Paleu
Ora 12.55
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Roxana Birca – 5000 m– calificari;
Ora 15.00
Lupte greco-romane (ExCeL – North Arena 2): preliminarii + semifinale (ora 15.30) + Finala (ora 20.25);
Alin Alexuc Ciurariu – 96 kg
Ora 16.00
Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finalele pe aparate (feminin + masculin)
Ora 21.05
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Viorica Tigau – lungime – calificari;
8 august
Ora 11.56
Canoe (Eton Dorney) – C1-1000 m – Finala
Iosif Chirila
Ora 12.00
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Bianca Perie – aruncarea ciocanului (feminin) – calificari;
Mirela Lavric  – 800 m (feminin) – calificari (ora 13.35);
Ora 16.00
Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – semifinala;
Mihaela Lacatus
Ora 22.05
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Viorica Tigau – lungime (feminin) – Finala;
Angela Morosanu – 400 m garduri (feminin) – Finala (ora 22.45);
Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Sferturi de finala;
9 august
Ora 11.38
Canoe (Eton Dorney) – C 2-1000 m – Finala;
Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu
Kaiac (Eton Dorney) – K 4 – 1000 m (masculin) – Finala (ora 11.48);
Ionel Gavrila, Stefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Kaiac (Eton Dorney) – K 2 – 500 m (feminin) – Finala (ora 12.42);
Irina Lauric, Iuliana Paleu
Ora 18.45
Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – Finala;
Mihaela Lacatus
Ora 21.30
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Mirela Lavric  – 800 m (feminin) – semifinale;
10 august
Ora 12.33
Kaiac (Eton Dorney) – K 2 – 200 m (masculin) – calificari + semifinale (ora 13.44);
Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Ora 17.00
Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – semifinala;
Bogdan Juratoni
Ora 21.35
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Bianca Perie – aruncarea ciocanului (feminin) – Finala;
Roxana Birca – 5000 m– Finala.
11 august
Ora 11.00
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Marius Cocioran  – 50 km mars (masculin) – Finala;
Ora 12.48
Kaiac (Eton Dorney) – K 2 – 200 m (masculin) – Finala;
Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada
Ora 15.00
Lupte libere (ExCeL – North Arena 2): preliminarii + semifinale (ora 15.30) + Finala (ora 20.25);
Rares Chintoan – 120 kg
Ora 19.00
Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):
Claudia Stef – 20 km mars (feminin) – Finala;
Esthera Petre – inaltime (feminin) – Finala (ora 21.00);
Mirela Lavric  – 800 m (feminin) – Finala (ora 22.00);
Ora 23.45
Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – Finala;
Bogdan Juratoni
12 august
Ora 11.00
Atletism (London – The Mall):
Marius Ionescu  – maraton (masculin);

Comentarii