

Soacra lui Geoană, «rănită» la piciorul drept, are certificat medical la stângul!
Soacra lui Mircea Geoană, Margareta Costea, şi-a tras carnet de erou revoluţionar după ce i-a căzut o ladă pe genuchi.
Modul in care Margareta Costea (74 de ani), soacra lui Mircea Geoană, a dobandit certificatul de rănit in Revoluţia din 1989 este halucinant. Conform site-ului www.draghici.ro, deţinut de Bogdan Drăghici, preşedintele Asociaţiei Europa, mama Mihaelei Geoană a obţinut carnetul de luptător, aducător de beneficii substanţiale, după ce i-a căzut o ladă pe genunchiul drept, în data de 23 decembrie 1989. În 1999, la un control efectuat de doctorul Sorin Opres-cu, necesar verificării dosarelor de revoluţionari, Margareta Costea avea în continuare probleme de sănătate. Dar la piciorul stâng!
În rândurile ce urmează vă prezentăm documentele care atestă falsul existent în obţinerea de către soacra lui Mircea Geoană a carnetului de luptător al Revoluţiei: biletul de trimitere spre Spitalul de Urgenţă Bucureşti, eliberat în 23 decembrie 1989, care arată un “traumatism forte genunchi drept -hematom”, aspect confirmat şi în certificatul medical eliberat de doctorul Toma Beuran în 16 ianuarie 1991 (de reţinut că traumatismul nu s-a vindecat nici după 13 luni: decembrie 1989 - ianuarie 1991).
Consultată de medici celebri: Toma Beuran şi Sorin Oprescu
Mai mult, pe 7 octombrie 1999, sub semnătura doctorilor Ion Dinulescu şi Sorin Oprescu, actualul primar al Capitalei, apare un certificat medical în care Margareta Costea suferă în continuare, necesitând proteză totală la genunchi, dar la cel stâng, nu la cel drept, aşa cum era stipulat în primele documente. De menţionat că doctorul Ciuca Eugenia, a cărei semnătură apare pe biletul de trimitere al Margaretei Costea din 23 decembrie 1989, a negat ulterior că ar fi consultat-o vreodată, declarând că era în concediu în acea perioadă. Elocventă este şi afirmaţia din 16 ianuarie 2010 a actorului Ion Caramitru, care e menţionat în declaraţia “revoluţionară” a doamnei Costea: “Soacra lui Geoană m-a minţit pentru a primi certificat de revoluţionar!”.
Ce avantaje au revoluţionarii cu carnet
√ prioritate în asigurarea unei locuinţe din fondul disponibil de locuinţe sociale, în localitatea de domiciliu, dacă nu au deţinut în proprietate o altă locuinţă până la data atribuirii;
√ atribuire în proprietate a 10.000 mp de teren în extravilan şi a 500 mp de teren în intravilan - acesta din urmă pentru destinaţia de locuinţă, dacă nu a avut sau nu are în posesiune un alt spaţiu locativ;
√ acces gratuit la medicamente, prin medicul de familie;
√ scutirea de la plata taxelor şi impozitelor pentru o locuinţă din proprietate şi pentru terenul aferent acesteia;
√ pensionarea cu 5 ani înainte de împlinirea vârstei standard prevăzute de lege.
Declaraţia de la dosar a Margaretei Costea:
Subsemnata Costea Margareta, născută în 9 iulie 1936, în Durostor - Cadrilater, domiciliată în Bucureşti, profesor universitar dr. inginer în cadrul A.S.E., în legătură cu rănirea mea în timpul Revoluţiei arăt următoarele: (...) În ziua de 21, ascultam la aparatul de radio mitingul transmis din Piaţă şi, în momentul când mi-am dat seama că acolo - în sfârşit - se întâmplă ceva, am
plecat imediat spre Piaţă. M-am întâlnit cu Caramitru. În ziua de 22, împreună cu Caramitru şi cu un grup restrâns am intrat în studioul 5 al Televiziunii. Era ora prânzului, printre cei aflaţi în primele minute erau şi Ionescu Cazimir cu soţia şi Mircea Dinescu. La puţin timp, am deschis uşa domnului Ion Iliescu, cu care am conversat mai multe minute. Trebuia să iau cuvântul când a anunţat că vin 2000 de terorişti şi am coborât câţiva să organizăm baricadarea clădirii. În timpul nopţii (bineînţeles că “teroriştii” nu au sosit), am avertizat diferite garaje şi întreprinderi să trimită maşini grele pentru baricadă. (...) În ziua de 23 am revenit (eu locuind la o distanţă mică de Televiziune) şi am început - la îndemnul unui domn în vârstă de circa 40 de ani îmbrăcat într-un costum maro - împreună cu mai multe persoane să punem sticle într-un camion pentru a fi făcute incendiare. Eu puneam straifurile de pânză în sticle, pentru aceasta m-am urcat prin faţa camionului, dar la coborâre - pentru că prin faţă se urcau alţii - am încercat să cobor prin spate, unde însă oblonul nu era prins şi am căzut trăgând după mine şi o ladă cu sticle, care mi-a căzut pe picior. Şocul a fost foarte puternic, piciorul fiind rănit, conform declaraţiilor medicale depuse la dosar. Am fost dusă la un punct sanitar, unde mi s-au dat primele îngrijiri şi de acolo la Spitalul de Urgenţă, unde, după tratamentul impus, mi s-a pus piciorul în faşă gipsată.
După ce a aflat că procurorii îi vor verifica averea, şeful Senatului se consideră persecutat politic

Inspectorii Agenţiei Naţionale de Integritate spun că Mircea Geoană a omis să-şi treacă toate bunurile pe declaraţia de avere
Decizia inspectorilor Agenţiei Naţionale de Integritate (ANI) de a sesiza Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ), după ce au descoperit nereguli în declaraţia de avere a lui Mircea Geoană, a stârnit o reacţie dură din partea preşedintelui Senatului.
“Este o făcătură la comandă politică şi acest lucru, din păcate, a început să fie posibil de o manieră sistematică în republica portocalie condusă de Traian Băsescu”, a mai spus Geoană. Potrivit agenţiei, Geoană a uitat să declare bunuri care se ridică la aproximativ 730.000 de euro. Este vorba de un apartament aflat într-o locuinţă în construcţie, în Bucureşti, şi de două locuri de parcare. Mai mult, ANI a extins cercetările, incluzând- o şi pe soţia liderului PSD, Mihaela Geoană, acuzată că ar fi încasat în anul 2007 din dividende o sumă de circa 100.000 de lei, pe care soţul nu a menţionat-o în declaraţia de avere.
Geoană: «Acuzaţiile sunt false»
Şeful Senatului respinge acuzaţiile, precizând că apartamentul la care fac referire inspectorii ANI nu a mai fost construit şi astfel precontractul de vânzare - cumpărare încheiat cu firma de construcţii a devenit nul. În ceea ce priveşte dividendele, Geoană spune că acestea au fost trecute în declaraţia de avere din 2008, pentru că în acel an au intrat în posesia Mihaelei Geoană.
(Dan Grossu)


















19625

















Spre deosebire de alţi comentatori, eu cred că întâlnirea de la [...]
Fiecare parlamentar primeşte lunar o sumă de bani din bugetul statului pentru [...]
Pentru politicieni nu există reguli, cel puţin nu de circulaţie. Pentru că [...]
Preşedintele Partidului Democrat Liberal (PDL), Emil Boc, spune că limba [...]
Colegiul Director al PD-L a decisastăzi să supună votului Convenţiei [...]












mda
adevarat....graita/i
lui MIRCEA GEOANA in momentul de fata.are eticheta de PIERZATOR[vezi primaria capitalei si presedintia]si cea data de ILIESCU de PROSTANAC.E PACAT pt ca omul MIRCEA GEOANA nu merita asa ceva!e un om cu multe calitati[chiar si morale fata de multi alti politicieni] dar TOTAL NEPOTRIVIT PT O FUNCTIE DE PRESEDINTE!!!!in domeniul DIPLOMATIEI,ca si DIACONESCU,e cel mai potrivit.daca ramanea in diplomatie era RESPECTAT SI ACUM de o tara intreaga!!!A FOST PREA INCAPATANAT SI L-A ATRAS DESTUL DE MULT SI GUSTUL PUTERII.betia puterii i-a luat mintile.s-a vazut cat de sigur era pe el in dezbaterea televizata din turul 2.mult prea sigur ca va fi ales, ceea ce i-a daunat.ba chiar si in seara de dupa anuntul sondajelor nu a putut sa fie mai rezervat!!!pt mine[si pt multi] e inexplicabil!!!
Tu esti o gaura neagra care atrage toate obiectele drepte si paroase.
asa, ignora cea de-a doua postare a mea! sa spun ceva important si sa las frivolitatile? pai o sa fie cam greu dar as putea incerca, sa ma gandesc la ceva important! auzi, chiar ma intrebam azi cum sa refacem stratul de ozon ca am auzit ca s-a format o gaura, in stratul de ozon, vreau sa zic, deci o gaura de 27 milioane kmp...! cum se mai repara gaura asta ca e un dezastru,...in plus ma mai ingrijoreaza si gaurile negre, din spatiu, astea sint niste chestii de a caror atractie gravitationala nu poate scapa nici un obiect ce se afla prin apropiere. acum o sa te ingrijorez si pe tine si nu as vrea, dar sint ni´ste chestii care ma preocupa!
FLACARILE VIOLET...SA TE ARDA
BAI GEOANA SA VA ARDA FLACARA VIOLET SI PE TINE SI PE MIHAELA ,DRAGOSTEA TA. TACTU A FOST SECURIST ,CARE A PARTICIPAT LA REPRESIUNEA COMUNISTA DE LA REVOLUTIE,iar mamitica MIHAELEI,DRAGOSTEA TA,E MARE REVOLUTIONARA. MARE NOROC ATI AVUT CU NEN-TU ILIESCU, CUM SE FACE CA ATI CAZUT TOT IN PICIOARE,SECURISTILOR
FLACARILE VIOLET...SA TE ARDA
BAI GEOANA SA VA ARDA FLACARA VIOLET SI PE TINE SI PE MIHAELA ,DRAGOSTEA TA. TACTU A FOST SECURIST ,CARE A PARTICIPAT LA REPRESIUNEA COMUNISTA DE LA REVOLUTIE,iar mamitica MIHAELEI,DRAGOSTEA TA,E MARE REVOLUTIONARA. MARE NOROC ATI AVUT CU NEN-TU ILIESCU, CUM SE FACE CA ATI CAZUT TOT IN PICIOARE,SECURISTILOR
FLACARILE VIOLET...SA TE ARDA
BAI GEOANA SA VA ARDA FLACARA VIOLET SI PE TINE SI PE MIHAELA ,DRAGOSTEA TA. TACTU A FOST SECURIST ,CARE A PARTICIPAT LA REPRESIUNEA COMUNISTA DE LA REVOLUTIE,iar mamitica MIHAELEI,DRAGOSTEA TA,E MARE REVOLUTIONARA. MARE NOROC ATI AVUT CU NEN-TU ILIESCU, CUM SE FACE CA ATI CAZUT TOT IN PICIOARE,SECURISTILOR
FLACARILE VIOLET...SA TE ARDA
BAI GEOANA SA VA ARDA FLACARA VIOLET SI PE TINE SI PE MIHAELA ,DRAGOSTEA TA. TACTU A FOST SECURIST ,CARE A PARTICIPAT LA REPRESIUNEA COMUNISTA DE LA REVOLUTIE,iar mamitica MIHAELEI,DRAGOSTEA TA,E MARE REVOLUTIONARA. MARE NOROC ATI AVUT CU NEN-TU ILIESCU, CUM SE FACE CA ATI CAZUT TOT IN PICIOARE,SECURISTILOR
FLACARILE VIOLET...SA TE ARDA
BAI GEOANA SA VA ARDA FLACARA VIOLET SI PE TINE SI PE MIHAELA ,DRAGOSTEA TA. TACTU A FOST SECURIST ,CARE A PARTICIPAT LA REPRESIUNEA COMUNISTA DE LA REVOLUTIE,iar mamitica MIHAELEI,DRAGOSTEA TA,E MARE REVOLUTIONARA. MARE NOROC ATI AVUT CU NEN-TU ILIESCU, CUM SE FACE CA ATI CAZUT TOT IN PICIOARE,SECURISTILOR
bai bulina rosie nici nu sti sa scri,se vede ca ai foamea in gat ca ai inceput sa mananci litere.
poate ta**c**tu o ia'ngura pe acolo...ba latrau.. vezi ca a bagat marfa exirata la container. ia de baga la matz.
mda
subscriu
lui MIRCEA GEOANA in momentul de fata.are eticheta de PIERZATOR[vezi primaria capitalei si presedintia]si cea data de ILIESCU de PROSTANAC.E PACAT pt ca omul MIRCEA GEOANA nu merita asa ceva!e un om cu multe calitati[chiar si morale fata de multi alti politicieni] dar TOTAL NEPOTRIVIT PT O FUNCTIE DE PRESEDINTE!!!!in domeniul DIPLOMATIEI,ca si DIACONESCU,e cel mai potrivit.daca ramanea in diplomatie era RESPECTAT SI ACUM de o tara intreaga!!!A FOST PREA INCAPATANAT SI L-A ATRAS DESTUL DE MULT SI GUSTUL PUTERII.betia puterii i-a luat mintile.s-a vazut cat de sigur era pe el in dezbaterea televizata din turul 2.mult prea sigur ca va fi ales, ceea ce i-a daunat.ba chiar si in seara de dupa anuntul sondajelor nu a putut sa fie mai rezervat!!!pt mine[si pt multi] e inexplicabil!!!
morena=forma de acumulare constituita din bucati de roca transportate de un ghetar in timpul alunecarilor
Tom Boxer feat Antonia - Morena My Love
cine stie Moren Morenen Morenii,ce inseamna?stie careva?
guess whoooo
aici se poate vb de o aliteratie
pietris
pietris
cine stie Moren Morenen Morenii,ce inseamna?stie careva?
ia spuneti-mi
cine stie Moren Morenen Morenii,ce inseamna?stie careva?
cand ti-am spus ca esti proasta,afla ca esti!aliterat "allite-ration" inseamna repetare in mod voit a unor consoane, cu efect muzical.Asa ca ŞO--------------Ti s-a desprins limba brusc de cerul gurii si emani putoare.iote pleosc!
stii cum ai facut acu? ca cele doua blonde din ''mondenii''! un bozgor de a scris inaintea mea e ALITERAT, nu ALITERAR!
blenoragioaca cu creierii inchistati
La somn ma duc acu si eu. muaaaaaaaaaaam
La somn ma duc acu si eu. muaaaaaaaaaaam
M-am trezit pe la 10 fara ceva ... Habar nu am cand m-am pus la somn azi noapte...cre` ca eu chiar ma droghez de la atatea medicamente! Nu stiam cine draq e Geoana, ast` al vostru ...hmmm, jucator de skandenberg probabil...in ceea ce priveste fizionomia..mie nu imi place, iar de soacra-sa nici atat. :| Eh, la mine daca ar aparea Jude Law, nedeghizat in nimic, decat asa cum l-a lasat ma-sa natura...v-as face cu manutza din mers !!! Hey care din pretenii mei `e` p`aici ? Va salut si va tzuc !!!
Si Eu!
FLACARA VIOLET
Mareanoooooooooo, unde esti tu frustrato Nu mai ma pupi in currrrrrr ursareasooooooooo ? Apoi amu` ase te-as tomni ca nu te-ai mai straca in veci vecilor! D`apoi vad ca iar nu am cu cine grai ca s-or tomnit sanguri oiedye de whisky na io nu mai styu ce sa fac cu voi dragutzelor, io banui ca pisalogu` cela v-o stracat de tatu` na noptye buna ni-om vidye maine !
SI
FLACARA VIOLET
Compania DUREX isi cere scuze ptr. nasterea dvs.!
M-am trezit pe la 10 fara ceva ... Habar nu am cand m-am pus la somn azi noapte...cre` ca eu chiar ma droghez de la atatea medicamente! Nu stiam cine draq e Geoana, ast` al vostru ...hmmm, jucator de skandenberg probabil...in ceea ce priveste fizionomia..mie nu imi place, iar de soacra-sa nici atat. :| Eh, la mine daca ar aparea Jude Law, nedeghizat in nimic, decat asa cum l-a lasat ma-sa natura...v-as face cu manutza din mers !!! Hey care din pretenii mei `e` p`aici ? Va salut si va tzuc !!!
sau lasa
stii cum ai facut acu? ca cele doua blonde din ''mondenii''! un bozgor de a scris inaintea mea e ALITERAT, nu ALITERAR!
du-te-n pana mea de tampit/A...se spune "ALITERAR" ...ai vrut sa pari academician/a si ai cazut in putul prostiei.so long
soacra
UCK ME
doina
Din nou?
S
UCK ME
UCK YOU
Din nou?
Is it B as in BlTCH? lol
F
UCK YOU
A
Well I'm outta here . gotta go 2 work
A
A
as i said.....mail me if u know me. And do it now cuz i'm history in about 10 min. Give me a hint. Like an initial
D-le Geoana!
Compania DUREX isi cere scuze ptr. nasterea dvs.!
Is it B as in BlTCH? lol
B
mayb so but what does that make u? y can't u mail me if u know me? do u have my add? C could be a number of names like Cora , Carmen, Cristina, Camelia, Catalina and i don't know any of them
too stupid
B
B
as i said.....mail me if u know me. And do it now cuz i'm history in about 10 min. Give me a hint. Like an initial
too stupid
doesn't ring a bell
doesn't ring a bell
C
sugus
as i said.....mail me if u know me. And do it now cuz i'm history in about 10 min. Give me a hint. Like an initial
C
as i said.....mail me if u know me. And do it now cuz i'm history in about 10 min. Give me a hint. Like an initial
c what i mean? u got no answer
..
..
Who are u? If u know me mail me
as i said.....mail me if u know me. And do it now cuz i'm history in about 10 min. Give me a hint. Like an initial
don't be ridiculous... wouldn't expect me get into details in such a place like this, ha? think deeper, "feel" me... :D
c'mooon...
don't be ridiculous... wouldn't expect me get into details in such a place like this, ha? think deeper, "feel" me... :D
u back from where? How do u know me?
Who are u? If u know me mail me
SADAM ?
tu
SADAM ?
u back from where? How do u know me?
u back from where? How do u know me?
How can u miss me ? I haven't done anything to you .................yet lol
How can u miss me ? I haven't done anything to you .................yet lol
and i really missed ya... :P
as i said, i'm back
and i really missed ya... :P
HUH?????
No stupid, I put the dictionary up your mom's ass. Why are you asking? Was she complaining?
ai pus dictionarul cu susul in jos
HUH?????
missed ya :P
Azi , pe forum nu s-a intamplat nimic deosebit ... atacurile au fost duse la bun sfarsit, dar din pacate fara sortii de izbanda ... Astept noi ordine !!!