21 Ian. 2017 21:19 , de Daniel Conţescu

Răzvan Lucescu nu le-a ținut piept bogaților de la Olympiakos! Mister X, răpus după pauză / VIDEO

Răzvan Lucescu nu le-a ținut piept bogaților de la Olympiakos! S-a întâmplat sâmbătă seară, într-un meci contând pentru etapa a 17-a a campionatului elen de fotbal (a doua rundă a returului). Olympiakos Pireu a câștigat cu 2-0 în fața celor de la Xanthi Skoka, trupa antrenorului român.

AICI, golurile.

Mister X, așa cum este poreclit Răzvan Lucescu, nu a rezistat decât în prima repriză, pe care a terminat-o cu scorul său preferat: 0-0. Gazdele au dat gol imediat după pauză, grație lui Sebá (48), iar în prelungiri (90+2) și-au dublat avansul (Georgios Manthatis). Pe terenul campioanei, Xanthi Skoda nu l-a avut în atac pe atacantul tunisian Younes Hamza.

Olympiakos Pireu și Xanthi Skoda erau despărțite de 8 puncte în clasament, după 16 etape. Olympiakos, formație antrenată de portughezul Pauolo Bento, avea 39 de puncte, iar Xanthi adunse 31, fiind pe pocul 3 în clasament.