Cine s-a calificat în 16-imile din Liga Europa 2018-2019. Milan, aut! Andrei Ivan și Alex Băluță merg mai departe. Toate rezultatele / VIDEO

epa07229366 Sevilla's forward Andre Silva (C) and defender Gabriel Mercado (R) in action against Krasnodar's Yuri Gazinski (2-L) and Viktor Claesson (2-R) during the UEFA Europe League group J match between Sevilla and Krasnodar at Sanchez Pizjuan in Seville, Andalusia, Spain, 13 December 2018. EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Cine s-a calificat în 16-imile din Liga Europa 2018-2019: Leverkusen, Zurich, Salzburg, Celtic, Zenit, Slavia Praga, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Arsenal, Sporting, Betis, Olympiacos, Villarreal, Rapid Viena, Eintracht Frankfurt, Lazio, Genk, Malmo, Sevilla, Krasnodar, Dinamo Kiev, Rennes, Chelsea și BATE sunt calificate.

FC Bruges, Inter, Napoli, Galatasaray, Benfica, Șahtior, Plzen și Valencia vin din Liga Campionilor.

Grupa G
19:55 Villarreal – Spartak Moscova 2-0 VIDEO
19:55 Rapid Viena – Glasgow Rangers 1-0 VIDEO
Andrei Ivan a jucat 61 de minute la gazde.

Grupa H
19:55 Sevilla – FK Krasnodar 3-0 VIDEO
19:55 Akhișarspor – Standard Liège 0-0
Răzvan Marin, integralist la oaspeți.

Grupa I
19:55 Olympique Marseille – Apollon 1-3 VIDEO
19:55 Lazio – Eintracht Frankfurt 1-2 VIDEO

Grupa J

19:55 Rennes – Astana 2-0 VIDEO
19:55 Dinamo Kiev – Jablonec 0-1 VIDEO

Grupa K

19:55 Beșiktaș – Malmo FF 0-1 VIDEO
19:55 Genk – Sarpsborg 4-0 VIDEO

Grupa L

19:55 PAOK – BATE 1-3 VIDEO
Alin Toșca a intrat la pauză în echipa lui Răzvan Lucescu.

19:55 Mol Vidi – Chelsea 2-2 VIDEO

Grupa A
22:00 AEK Larnaca – Bayer Leverkusen 1-5 VIDEO
22:00 Ludogoreț – Zurich 1-1 VIDEO
Keșeru a intrat în minutul 71, Moți și Dragoș Grigore nu sunt în lotul gazdelor.

Grupa B
22:00 RB Leipzig – Rosenborg 1-1 VIDEO
22:00 Celtic – RB Salzburg 1-2 VIDEO

Grupa C
22:00 FC Copenhaga – Bordeaux 0-1 VIDEO
22:00 Slavia Praga – Zenit 2-0 VIDEO
Alex Băluță, rezervă la gazde, a intrat pe teren în minutul 90+2.

Grupa D
22:00 Spartak Trnava – Fenerbahce 1-0 VIDEO
22:00 Dinamo Zagreb – Anderlecht 0-0

Grupa E
22:00 Sporting  – Vorskla 3-0 VIDEO
22:00 Arsenal – Qarabag 1-0 VIDEO

Grupa F
22:00 F91 Dudelange – Betis 0-0
22:00 Olympiacos – Milan 3-1 VIDEO
Mai multe articole