Fiorentina nu trece printr-o perioadă prea bună. În ultimele cinci meciuri, formaţia viola a reuşit o singură victorie, a pierdut o dată şi a remizat de trei ori. După egalul cu Ajax, 1-1, care a consfinţit eliminarea din Cupa UEFA, Fiorentina a repetat rezultatul şi în campionat, 1-1 pe terenul Regginei.

A contribuit decisiv la gol

Elevii lui Prandelli se pot considera mulţumiţi cu remiza obţinută la Reggina, gazdele fiind în permanenţă la conducerea jocului. După ce în ultimele două partide de campionat marcase patru goluri, Adrian Mutu nu a reuşit să mai înscrie. A contribuit însă decisiv la golul lui Bonazzoli, care a împins în poartă o minge respinsă de portarul advers după şutul atacantului român. Presa din Peninsulă pune semieşecul Fiorentinei pe seama inconstanţei “Briliantului”.

“Mutu a fost autorul unor faze senzaţionale, dar a avut şi perioade de joc în care a fost cvasianonim”, a scris agenţia Datasport, de aceeaşi părere fiind şi calciotoscano. it: “Se vede puţin în joc, dar ocaziile bune pentru Fiorentina vin din picioarele lui”. Site-ul fiorentina.it a apreciat jocul lui Adi, pe care l-a notat cu 6,5: “Mutu a fost în umbră în prima repriză. În a doua jumătate a partidei, parcă s-a trezit şi a fost de mare ajutor echipei sale. Puţine, dar de calitate, oportunităţile ofensive care l-au avut protagonist pe Mutu”.

Românul a fost lăudat de violaplanet. it: “Mutu a reuşit în prima repriză o incredibilă fază, în urma căreia l-a pus pe Bonazzoli în poziţie ideală de a marca”

Scandal sexual în handbalul românesc. Patronul echipei și jucătoarea de lot național se acuză reciproc: „Să-mi dea banii!”
BOMBĂ! Adriana Bahmuțeanu și Silviu Prigoană, din nou împreună. Nu e cale de întoarcere, ce s-a decis săptămâna asta
O femeie a devenit virală după moarte, interzicând familiei să participe la propria ei înmormântare, printr-un necrolog, în Spania
Horoscop 15 iunie 2021. Racii nu au acces la anumiți oameni, dar nici dacă ar avea, nu le-ar folosi la nimic
Drama finalistului de la Roland Garros. Tragedia l-a lovit cu 5 minute înainte de a intra pe teren
Scene interzise cardiacilor. Mai multe vedete, orgie greu de imaginat. Cum au fost surprinse
Sărbătorește încrederea în tine și respectul pentru mediu cu noua colecție sustenabilă de costume de baie H&M (PUBLICITATE)