Programul complet al Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018. Europa vs America de Sud 12-9

Programul complet al Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018! Cum se împerechează echipele în 'optimi'. Șase campioane mondiale au pătruns în fazele eliminatorii: Brazilia (5), Argentina (2), Uruguay (2), Anglia, Franța și Spania.

Semifinalele au devenit o afacere între europene, astfel că Europa își va trece în cont al 12-lea titlu suprem. America de Sud rămâne cu 9.

Finala
Duminică, 15 iulie, ora 18:00 – Franța – Croația 4-2 (Moscova/Lujniki)

Finala 'mică':
14 iulie, ora 17:00 – Belgia – Anglia 2-0 (Sankt Petersburg)

Semifinale:
Semifinala 1: 10 iulie, ora 21:00 – Franța – Belgia 1-0 (Sankt Petersburg)
Semifinala 2: 11 iulie, ora 21:00 – Anglia – Croația 1-2 (Moscova/Lujniki)

Sferturi de finală:
Sfert 1: 6 iulie, ora 17:00 – Franța – Uruguay 2-0 (Novgorod)
Sfert 2: 6 iulie, ora 21:00 – Belgia – Brazilia 2-1 (Kazan)
Sfert 3: 7 iulie, ora 17:00 – Suedia – Anglia 0-2 (Samara)
Sfert 4: 7 iulie, ora 21:00 – Rusia – Croația 2-2 (3-4, d.l.d) (Soci)

Optimile de finală:
Meci 1: 30 iunie, ora 17:00, Kazan: 1C (Franța) – 2D (Argentina) 4-3

Meci 2: 30 iunie, ora 21:00, Soci: – 1A (Uruguay) – 2B (Portugalia) 2-1

Meci 3: 1 iulie, ora 17:00, Moscova, Lujniki: 1B (Spania) – 2A (Rusia) 1-1, 3-4 lov. de dep.

Meci 4: 1 iulie, ora 21:00, Novgorod: 1D (Croația) – 2C (Danemarca) 1-1, 3-2 lov. de dep.

Meci 5: 2 iulie, ora 17:00, Samara: 1E (Brazilia) – 2F (Mexic) 2-0

Meci 6: 2 iulie, ora 21:00, Rostov-pe-Don: 1G (Belgia) – 2H (Japonia) 3-2

Meci 7: 3 iulie, ora 17:00, Sankt Petersburg: 1F (Suedia) – 2E (Elveția) 1-0

Meci 8: 3 iulie, ora 21:00, Moscova, Spartak: 1H (Columbia) – 2G (Anglia) 1-1, 3-4 lov.de dep.

Rezultatele din grupe

Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită 5-0 (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay 0-1 (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt 3-1 (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită 1-0 (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia 3-0 (Samara)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt 2-1 (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran 0-1 (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania 3-3 (Soci)
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc 1-0 (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania 0-1 (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc 2-2 (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia 1-1 (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia 2-1 (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca 0-1 (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru 1-0 (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia 1-1 (Samara)
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa 0-0 (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru 0-2 (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda 1-1 (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria 2-0 (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia 0-3 (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda 2-0 (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia 1-2 (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina 1-2 (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia 0-1 (Samara)
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia 1-1 (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica 2-0 (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia 1-2 (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia 0-2 (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica 2-2 (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic 0-1 (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud 1-0 (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic 1-2 (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia 0-3 (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania 2-0 (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama 3-0 (Soci)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia 1-2 (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia 5-2 (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia 0-1 (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia 1-2 (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal 1-2 (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia 1-2 (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal 2-2 (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia 0-3 (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia 0-1 (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia 0-1 (Samara)

  • Toate partidele de la CM 2018 vor fi transmise de TVR 1 și TVR HD

CITEȘTE ȘI: Cătălina Ponor, despre 1 decembrie: 'O zi în care noi am reuşit să arătăm lumii că Romania există oriunde'

Mai multe articole