15 Sep. 2018 20:53

Alexandru Maxim, gol de senzație în Mainz- Augsburg. A înscris în minutul 93 / VIDEO

Internaționalul român Alexandru Maxim, gol de senzație în Mainz - Augsburg. A înscris în minutul 93.

'Max' a fost eroul lui Mainz, în meciul cu Augsburg din etapa a 3-a din Bundesliga. Decarul naționalei României a înscris golul victoriei (2-1) în prelungiri.

Trimis pe teren în minutul 86, Maxim a marcat în minutul 90+3. După un corner, mingea a fost respinsă până la marginea careului de 16 metri, de unde Alex a tras din prima, fără speranțe pentru portarul oaspeților.

VIDEO, AICI.

„Joker-ul Maxim încununează un adevărat thiriller, la ultima fază” scrie site-ul oficial al nemților după victoria cu Augsburg.

Cu această victorie echipa lui Maxim rămâne neînvinsă în acest sezon din Bundesliga. Mainz e pe locul 5 în Germania, cu 7 puncte obținute din două victorii și o remiză.

Alexandru Maxim a marcat două goluri pentru Mainz în Cupa Germaniei. Declarat omul meciului