Editura Humanitas a lansat ‘Dragostea, si moartea, si valurile’, de Yasushi Inoue, trei povesti de dragoste in care veti recunoaste peisajul si rafinamentul japonez, ca si arta suspansului specifica autorului.


 


Iubirile au nevoie de spatiu. Locurile unde a inceput sau s-a sfarsit o dragoste raman intiparite in suflet. Cele trei cupluri din tripticul lui Inoue (‘Aniversarea casatoriei’, ‘Gradina de piatra’, ‘Dragostea, si moartea, si valurile’) pornesc la drum din motive diferite: pentru a cheltui niste bani „picati din cer”, pentru a-si petrece luna de miere sau, in ultimul caz, pentru a-si intalni moartea. Dar, de fiecare data, calatoria le ofera surprize si le rastoarna toate planurile.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.