„În Ardeal de Paşte, se obişnuieşte să se meargă la „udat”. Adică, băieţii merg din casă în casă şi bat la uşă. Acolo unde li se deschide, tinerii rostesc o poezie care sună cam aşa ” Eu sunt micul grădinar cu sticluţa-n buzunar. Am auzit că aveţi o floare, îmi daţi voie s-o ud?” Iar dacă fata sau femeia spune da, o stropeşte cu parfum din cap până-n picioare. Ca răsplată, băieţii primesc bani, ouă roşii sau prăjituri. Ca atare, voi aştepta udătorii şi mă voi bucura de câteva zile de linişte, alături de oamenii pe care îi iubesc”, mărturiseşte vedeta Prima TV.
Pe Andreea Fried o puteţi urmări prezentând alături de Alexandru Constantin  „Focus Monden”, de luni până joi, numai la Prima TV.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.