Fosta membră a trupei Pops a trecut de la muzică dance la muzică aromână şi este încântată de rezultat. Ea a lansat anul trecut albumul Rina realizat în colaborare cu trupa ei formată pe atunci din opt instrumentişti. “Încă din anul 2004 mi-am dorit să lansez un album de muzică armânească. Iniţial, pentru a-i îndeplini tatălui meu dorinţa de a asculta zilnic muzica ce ne reprezintă. Anul trecut am pus bazele unei formaţii cu opt instrumentişti, iar instrumentele pe care le folosim, clarinet, cimpoi, fluier, armonică, saxofon, tampana, chitări si tobe, oferă pieselor de pe acest album originalitatea, complexitatea unui album ce dăruieste publicului meu o parte din valorile armânilor”.
Anul acesta solista a dorit să extindă trupa şi a completat-o cu încă 10 instrumentişti, dar şi cu patru dansatoare şi un baking vocals. 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.