Zilele trecute, fiul actriței Olga Tudorache, Alexandru Avram, a sosit de urgență în România, pentru a-și conduce mama pe ultimul drum. Acesta locuiește în America.

Fiul Olgăi Tudorache, desfigurat de durere lângă sicriul mamei sale. Actrița a fost înmormântată

FOTO Adrian Manolache

Fiul Olgăi Tudorache, desfigurat de durere la cimitir

Alexandru Avram s-a asigurat că totul se defăşoară potrivit programului şi a avut grijă la micile detalii pentru ca totul să iasă bine la ceremonia de înmormântare. Vizibil afectat de dispariția regretatei artistei, acesta și-a stăpânit cu greu lacrimile.

Olga Tudorache a fost condusă astăzi pe ultimul drum de zeci de oameni. Printre actorii prezenți la cimitir s-au numărat Oana Pellea, George Ivașcu împreună cu soția lui, Florin Zamfirescu, Carmen Tănase, Ion Dichiseanu și mulți alții. Pe sicriul actriței a fost pus drapelul României.

Citește și


Mulți străini din București circulă fără bilet RATB. Când sunt controlați, se fac că nu înțeleg românește | VIDEO


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.