Mihaela Elena Pripici are 23 de ani, este din Curtea de Argeș și, deși, și-a croit un drum sigur spre scena stand-up-ului din România, unde este apreciată, în ziua filmării finalei iUmor 2023 a fost copleșită de emoții.

Cu vocea tremurândă, ea a cerut câteva clipe de pauză. „Ce putere are în ea… habar n-are! Deci, să te blochezi, să te dai jos, să zici: «Am nevoie de un moment, revin». Eram sigur că nu vine înapoi“, a punctat Cătălin Bordea, iar Nelu Cortea a completat: „A venit din nou fără să se bâlbâie, fără să tremure și a dat totul cap-coadă brici“.

Revenită în fața juraților iUmor, Mihaela Pripici a creat un număr de stand-up savuros, inspirat din propriile experiențe. Printre subiectele abordate se numără faptul că și-a schimbat recent terapeuta, reacțiile pe care le-a avut în două situații diferite din trafic și că își dorește o relație. Cătălin Bordea a fost atât de impresionat de performance-ul ei, încât, după ce a livrat ultima glumă, a mers pe scenă și a îmbrățișat-o.

„A fost prima oară în emisiunea asta când mi-a venit să plâng. Mi s-a rupt sufletul. Este imaginea vulnerabilității la fetița asta și este atât de bună! (…). M-am dus pe scenă să o încurajez. Îmi venea să plâng rău, dar m-am abținut bine de tot“, a declarat Cătălin Bordea la testimoniale, iar în ediția de mâine seară, telespectatorii vor descoperi ce i-a spus finalistei când a mers pe scenă.

delia-c-bordea-n-cortea-cheloo-in-finala-iumor-sezonul-14Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3

Elena Voineag „a căzut pradă“ emoțiilor puternice înainte de a realiza momentul pregătit pentru finala sezonului 14 iUmor. În cadrul interviului făcut cu puțin timp înainte de a începe filmarea galei, Nelu Cortea a dezvăluit: „Elena Voineag mi-a zis că deja a avut trei atacuri de panică“, iar Cătălin Bordea l-a completat pe colegul său de jurizare: „Ea are oricum… Dacă avea atacuri de fericire era dubios. Dacă venea zâmbind aici, era nasol“.

Performance-ul Elenei Voineag, al Mariei Grosu și cel al lui Dima Țui, care l-a impersonat pe Carlas Dreams, au stârnit discuții intense între jurații emisiunii de umor de la Antena 1.

„E prima dată când se întâmplă asta“, a spus Delia înainte de a fi dezvăluite voturile pentru finalistul de peste Prut, iar despre musical-ul pregătit de Maria Grosu, artista a precizat: „Ești foarte talentată! (…). A fost un număr foarte lucrat și foarte greu de susținut și tehnic, și vocal… a avut și coregrafie, bravo!“.

Trupa Pe Cap „s-a reinventat“ pentru finala iUmor 2023 și a venit în formula: Alina Bivol, Nicoleta Caraman, Mihaela Ionașcu, Alexandru Ghețan, Daniel Frunză, Marin Madan și Vladislav Sliusarenco.

Alina Crăciun, soția Omului cu Tourette, și Sebastian Dascălu, fost concurent la Insula Iubirii, au fost cei care „au încasat“ replicile de agățat total surprinzătoare. „Ăsta este un moment de finală! (…). Fetele, din punctul meu de vedere, au fost mult mai directe, mult mai la obiect decât băieții. Dar… Sebastian a fost și la Insula Iubirii – el atrage cumva genul acesta“, a mărturisit Cătălin Bordea.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.