Într-un mic sat din Alaska este ucisa o tanara de 17 ani. Un veteran al politiei din Los Angeles, Will Dormer (Al Pacino), si partenerul sau, Hap Eckhart (Martin Donovan), pleaca pe teren, pentru a investiga cazul. In satul in care ajung, soarele nu apune niciodata, Will nu poate sa doarma deloc, iar oboseala isi pune incet-incet amprenta asupra lui.

Dupa mai multe nopti de nesomn, cei doi detectivi pornesc pe urmele suspectului, un scriitor singuratic, Walter Finch (interpretat de Robin Williams). Insa in timpul urmaririi are loc o intamplare tragica: din cauza cetii, Will il impusca mortal pe Hap. Incearca ulterior sa-si ascunda vina, sustinand in fata colegilor politisti din localitate ca Finch este cel care i-a ucis partenerul. Insa, dupa o vreme,  Ellie Burr (Hilary Swank) descopera adevarul si il aresteaza.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.