Cântăreţul canadian a semnat un contract cu compania Virgin Galactic, care va organiza excursii spaţiale. PDG-ul firmei a anunţat vestea pe Twitter, felicitându-l pe noul „astronaut”, potrivit Agerpres. Programul urmează să înceapă anul viitor, dar o serie de celebrităţi şi-au rezervat deja locurile. Printre ele, Brad Pitt şi Angelina Jolie, Leonardo DiCaprio, Ashton Kutcher, Jay-Z şi Beyonce, ultimii doi intenţionând să filmeze un videoclip în spaţiu.
Un bilet într-o astfel de călătorie costă 250.000 dolari, în program figurând şi experimentarea senzaţiei de imponderabilitate.
Justin Bieber îşi manifestase de anul trecut interesul pentru astronautică: cântăreţul de 19 ani a scris pe Twitter că i-ar plăcea să susţină un concert din spaţiu.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.