Opera comestibilă de jumătate de metru a fost realizată de artistul Mike Lahue într-un scop umanitar. Bustul va fi scos la licitaţie prin intermediul site-ului eBay, iar banii strânşi vor fi donaţi unei organizaţii non-profit, numită Ashley’s Team, care are un singur scop: să aducă bucurie copiilor bolnavi de cancer şi familiilor acestora. Numele Ashley provine de fapt de la fiica unuia dintre patronii firmei, diagnosticată anul trecut, la doar trei anişori, cu leucemie.

Bineînţeles că, înainte de a începe sculptura din şuncă, organizatorii au obţinut şi acordul actorului, catalogat ca un un mare filantrop.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.