Dacă anul trecut nu a reușit aproape deloc să practice sporturile de sezon care îi plac atât de tare, anul acesta, după o vacanță în stațiunile românești Vidra și Păltiniș, prezentatoarea a dat o fugă până la vecinii bulgari, de ale căror condiții turistice auzise numai lucruri bune: „Am petrecut câteva zile superbe, ne-am cazat într-un hotel la baza pârtiei, a nins ca în povești, peisajul era unul feeric! Într-adevăr, pot spune că pârtiile din Bansko sunt excelente, aproape la fel de bune ca cele din Austria. Cel mai mult mi-a plăcut să schiez pe una foarte lină, care ajungea până la cotă 2600, iar coborârea dură o oră”.
Despre momentele în care simțea că are nevoie să își încarce bateriile, Magda povestește: „Ne-am relaxat la piscină, în special în cea exterioară cu apă termală. Este o senzație nemaipomenită să faci o baie fierbinte când în jurul tău termometrul nu arată mai mult de zero grade”. Cât despre aglomerația specifică perioadei, prezentatoarea spune: „Era plin de români și greci în Bansko, pe pârtie auzeai vorbindu-se numai în aceste două limbi!”.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.