Dragoş Crăciunescu, 20 iunie 1960, ora 0.30, Bucureşti, Ge­meni cu ascendentul în Peşti. Există foarte multe elemente care vorbesc despre o viaţă care merge constant spre mai bine, fără piedici sau necazuri majore. Toate calităţile pe care le aveţi ar putea fi mult mai bine folosite dacă reuşiţi să fiţi ordonat, riguros şi cu pi­cioarele pe pământ. Se recomandă orice meserie care are legătură cu detaliile, care cere concentrare şi autocontrol, cu un accent special pe domeniile progresiste reprezentate de comunicaţii, informatică sau aviaţie. Sunt şanse mari ca după 40 de ani să atin­geţi un maximum al carie­rei sau, cel puţin, să fi înaintat destule trepte în ierar­hie. Aveţi puţini prieteni adevăraţi sau nici unul şi nu ar trebui să vă faceţi griji dacă este aşa, pentru că sen­sul în care evoluaţi este către o relaţie de cuplu frumoasă, profundă şi îm­pli­ni­­toare. Nu neglijaţi odihna.

Alexandra Matache, 15 martie 1987, ora 5.30, Mizil, Peşti cu ascendentul în Vărsător. Vi se potriveşte foarte bine un nativ într-un semn de pă­mânt: Taur, Fecioară sau Capricorn, pentru că vă atrag bărbaţii puternici, calmi, stăpâni pe ei şi descurcăreţi. Poate un accent special ar trebui pus pe na­tivul din semnul Taurului, deoarece acesta degajă şi o sexualitate solidă, discretă şi promite fără cuvinte mo­mente de tandreţe. Pentru a avea o căsnicie fericită ar fi bine să nu vă grăbiţi când faceţi o alegere, să nu căutaţi defecte cu orice preţ, să nu acceptaţi pe oricine din cauza singurătăţii sau să faceţi comparaţii între par­teneri. Feriţi-vă cât puteţi de momentele în care gân­diţi de rău despre cineva, pentru că având o ener­gie psihică destul de puternică puteţi atrage tot felul de evenimente asupra ace­lei persoane şi răul se poate întoarce. Ocupaţi-vă mai în­tâi de propria persoană, de carieră, de nevoile sufle­teşti, de proiectele de viitor şi abia apoi alegeţi-vă un par­tener de viaţă.

C. I. B., 6 septembrie 1969, ora 1.48, Bucureşti, Fecioară cu ascendentul în Rac. Se poate pune problema unei con­diţionări destul de puternice din partea familiei, care se poate manifesta prin dificultăţi de natură materială. Pe de altă parte, e posibil să fie nevoie de sacrificii importante pentru a reuşi în carieră, starea de sănătate poate fi afectată de su­prasolicitare nervoasă sau fizică. Norocul vine printr-o rudă apropiată, un vecin sau o simplă cunoş­tinţă care v-a intuit adevărata fire. Atenţie la riscul de a contracta boli cu tran­smi­tere sexuală şi la po­tenţialul maxim de conflict la locul de muncă din cauza unor aventuri. Nu confundaţi relaţiile apropiate între co­legi cu altceva, pentru că veţi avea numai de pierdut. E posibil să plecaţi din casa părintească din cauza  re­laţiilor complicate cu pă­rinţii. Nu aruncaţi banii pe nimicuri, chiar dacă vi se pare normal să vă faceţi toate mofturile. Prezenţa unui copil în viaţa dv. v-ar împlini.

HOROSCOPUL ZILEI te așteaptă! Fii primul care află ce spun astrele despre tine.
ABONEAZĂ-TE HOROSCOPUL ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.