Adina Comărniceanu, 3 aprilie 1981, ora 20.00, Sinaia. Berbec cu ascendentul în Balanţă.
Sunteţi o fiinţă adaptabilă, mare iubitoare de delicateţe, de armonie şi de frumos, însă destul de nesigură şi mereu în căutare de garanţii pentru a avea încredere în propria persoană. Cele mai complicate se anunţă relaţiile din sfera profesională, care au valoare de ex­pe­rienţă esenţială pentru a descoperi câteva reguli ale convieţuirii şi cooperării. Una dintre cele mai importante încercări pe care aveţi nevoie să le treceţi cu bine este să vă păstraţi blân­­­deţea şi bunătatea, dar şi capacitatea de a iubi în condiţii vitrege.
Ioana Lucica, 3 septembrie 1990, ora 10.00, Bu­cu­reşti. Fe­ci­oa­ră cu ascendentul în Balanţă.
Ai ne­­­­­­­­­­­­­­­voie, în prin­­­­­cipal, de un mecanism per­­­so­­­­­­nalizat şi mereu per­­­­­­fecţionat de cunoaş­­­tere a lumii, dar şi a propriei persoane, bazat pe a­­­­­­naliză şi com­­­­paraţie, dar şi pe deschidere faţă de idei şi principii noi. Eşti capabilă să te reinventezi, să îţi re­capeţi echilibrul, indiferent prin ce evenimente treci, dar se recomandă ca a­­­­­­­­­­cest pro­ces să fie subordonat u­­­­­­­­­­nui scop mai înalt, de e­­­­­xemplu, cu­­­­­­noaş­te­­­rea superioară care a­­­­­­­­­­­­du­­­­­­ce în­­­­ţele­­­­gere şi reface contactul cu divinul, pre­­­zent în sufletul tău, exact în aceeaşi măsură ca la toţi ceilalţi din jur. Există elemente care indică o netezire a drumului profesio­nal, tocmai pentru a permite o preocupare mai profundă pentru casă, familie, propriul interior şi descoperirea misterelor care par să se ascundă ochilor tăi, la o primă privire.
Marius Ghinea, 4 august 1993, ora 15.00, Bucureşti. Leu cu ascendentul în Scorpion.
Este adevărat că ai o legătură strânsă cu străinătatea, aşa cum ai simţit deja, însă este spre binele tău să nu clădeşti spe­­­ranţe exagerate sau să idealizezi în vreun fel orice ţară din această lume, ca să nu rişti o de­za­măgire pe măsură. Ţările sunt şi ele ca oamenii, la fel de imperfecte, dar aflate în evo­luţie şi ce ai putea re­proşa unui om sau unei alte entităţi care progresează mereu, că nu creşte mai repede ori că nu merge într-un anumit sens?! Plecarea din ţară este o opţiune viabilă dacă o faci pe un fond pozitiv, nu din dorinţa de a te răzbuna, ci pentru a progresa, nu ca să abandonezi ceva, ci ca să capeţi o mai ma­re deschidere faţă de alte civilizaţii şi stiluri de viaţă. Sunt şanse să reuşeşti cam în tot ce îţi propui. Voinţa este prezentă, corect dozată, deci nu există riscul să se transforme în asprime sufletească şi să îţi sece resursele interioare, doar pentru a atinge un scop oarecare.
Gheorghe Fisulică, 1 noiembrie 1980, ora 12.00, Bu­cu­reşti. Scorpion cu ascendentul în Capricorn.
Sunt e­senţiale, aşa cum aţi subliniat, relaţiile de cuplu şi de asociere, precum şi cele de afaceri. Prin intermediul lor, tocmai pentru că simţiţi o chemare irezistibilă, puteţi asimila mai uşor anumite adevăruri pe care altfel le-aţi învăţa mult mai greu sau poate deloc. Aveţi tot ce vă este necesar, inclusiv posibilitatea de a găsi rezervele sufleteşti necesare pentru a acorda o a doua şansă, acolo unde alţii ar întoarce spatele, ne­înţelegând că de aici li se va trage nefericirea fără leac pe care şi-o pregătesc singuri. Există în mintea dv. şi imagini rigide despre cum ar trebui să fie relaţiile sentimentale şi de fiecare dată când vă comparaţi viaţa sentimentală cu aceste repere teoretice observaţi că nu este deloc conformă, ba chiar este departe de ele.

HOROSCOPUL ZILEI te așteaptă! Fii primul care află ce spun astrele despre tine.
ABONEAZĂ-TE HOROSCOPUL ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.