Oltenii isi schimba antrenorii, precum sosetele, dar echipa pastreaza acelasi joc imbacsit, fricos, lipsit de luciditate. Dupa un sfert de ceas sufocant, in care fundasii Universitatii s-au intrecut in lufturi si degajari disperate ale balonului, Ljubinkovic a bubuit o minge de la 25 de metri si a deshis scorul. Resemnarea si uzura au fost armele cu care a replicat Craiova.


Stiinta, la al 7-lea insucces

Firesc, la nici zece minute de la primul gol, Vasluiul a majorat scorul. O centrare ideala a lui Dorinel a fost trimisa de Sabou, cu ceafa, in plasa portii unui Bornescu anesteziat. 2-0 a fost si rezultatul final, restul partidei fiind controlata de vasluieni. Universitatea, cu sapte esecuri consecutive, e ca o rana deschisa. Vasluiul ataca, in schimb, podiumul. Mirajul Europei a luat ochii moldovenilor. ‘Ne-a fost teama de acest meci. Ne-am concentrat insa si l-am castigat. Dupa partida din Cupa mergem in Ghencea pentru a bate si Steaua’, a amenintat Dorinel Munteanu.


FC Vaslui 2 : 0 U. Craiova


Haisan 6
Moraru 6
Buhus 6
L. Ivan 6
Balace 6
Sabou 7
Ljubinkovic 7
D. Munteanu 7
Ad. Gheorghiu 6
Temwangera 5
S. Frunza 6
Antrenor: Dorinel Munteanu
Schimbari: S. Frunza (69 B. Panait 6), Temwnagera (56 Bukvic 6),  Gheorghiu (80 Jovanovic)


Bornescu 5
Ciuca 5
D. Stoica 5
Mitchell 5
Dananae 5
Gargalie 4
Prepelita
Rose 4
A.Ionescu 5
Tanasa 4
Baird 4
Antrenor: Daniel Mogosanu
Schimbari: Prepelita (8 Saceanu 4), Saceanu (46 Wobay 6), Tanasa (84 Dina)


Au arbitrat: Ovidiu Hateganu 7(Arad) – Eduard Dumitrescu 7 (Pitesti), Daniel Demetrescu 7 (Rm. Valcea)


A marcat: Ljubinkovic (14), Sabou (24)

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.