Fosta mare glorie a tenisului romanesc a primit din partea organizatorilor salonului de ceasuri si bijuterii un ceas marca IWC.


Dupa ce la inceputul saptamanii Amalia si Ilie Nastase s-au aflat la Paris pentru a semna primele acte pentru noul apartament de trei camere pe care l-au cumparat in Paris, cei doi s-au deplasat apoi spre Geneva pentru a participa la salonul de ceasuri si bijuterii. Ilie a primit cadou din partea organizatorilor un ceas marca IWC, care valoreaza aproape 15.000 de euro. ‘Ori de cate ori participam la acest salon de la Geneva organizatorii obisnuiesc sa faca personalitatilor prezente anumite cadouri. Din tot ceea ce am vazut la Geneva pe mine m-a atras un ceas marca Tourbillon’, a declarat Amalia Nastase.

A stat de vorba cu Zinedine Zidane

La receptia oferita de organizatori, Ilie s-a intretinut mult timp cu fosta mare glorie a fotbalului francez Zinedine Zidane. ‘Nu este pentru prima data cand ne intalnim. Ne cunoastem de multa vreme’, a precizat presedintele Federatiei Romane de Tenis. Amalia si Ilie se afla in aceste zile la Monte Carlo, urmand sa revina in tara saptamana viitoare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.