Ultimul control medical al lui Robert Glinţă a dezvăluit probleme destul de serioase: un sindrom de suprasolicitare cu modificări cardiace. Astfel înotătorul a fost forţat să ia o pauză, informează Dolce Sport.

”Cu siguranță, nu o să îmi fie ușor, dar nu am încotro. Oricât de mult mi-aș fi dorit să continuu antrenamentele, mi-aș fi făcut mai mult rău decât bine”, a declarat Robert Glință, la Dolce Sport. 

Glinţă va rata Internaţionalele României, dar şi Mondialele, se va pregăti pentru europene fie la Cluj-Napoca, antrenoarea sa fiind Laura Sachelarie, fie în Statele Unite, la o Universitate. Până atunci se va dedica hobby-ului său.

”Îmi place să mă bucur de minunația si splendoarea naturii pe care o avem aici în România, îmi place să surprind aceste momente prin fotografie. În rest, fac mișcare activă, încerc să alerg cât de mult și regulat pot, atâta timp cât nu mă suprasolicit foarte tare”, a mai spus Glință, la Dolce Sport.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.