Cosmin Contra a scapat de condamnarea cu suspendare primita dupa ce, in urma cu doi ani, a fost acuzat ca a batut un politist.


In urma recursului inaintat de jucator, Tribunalul Timis a decis sa transforme pedeapsa primita de internationalul roman in amenda penala in valoare de 7.000 de lei, la care s-au adaugat 5.000 de lei daune morale. Sentinta in ‘cazul Contra’ este definitiva. ‘Am avut incredere in justitie. Sunt multumit ca mi s-a facut dreptate. De la bun inceput Adrian Beleiu (n.r. – politistul care a depus plangerea) nu a vrut sa-l ajut cu nimic, a vrut doar sa-mi ia foarte multi bani’, a precizat Contra. In schimb, Florin Kovacs, avocatul partii vatamate, a mentionat ca  va depune o plangere penala pentru demiterea celor trei magistrati care au modificat sentinta data de Judecatoria Timisoara, de condamnare cu suspendare, si pe care au schimbat-o in amenda penala, fara ca in proces sa existe noi probe. De asemenea, Kovacs a anuntat ca va continua procesul in instantele internationale.


 


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.