Cosmin Olăroiu, 46 de ani, a fost propunerea lui Gino Iorgulescu, șeful LPF, pentru funcţia de selecţioner și după plecarea lui Victor Piţurcă, în urmă cu un an. Atunci însă, federația nu i-a dat niciun semn. Acum, numele lui Oli este iarăși vehiculat.

„Eu am spus, puteam să îl conving să vină la naţională şi să îl lase şi acolo, cum a făcut pe vremuri Lucescu. Era la Hunedoara şi tot patru ore făcea de acolo până aici. Acum sunt mijloace de informare prin care putea să urmărească. Pentru Lucescu era mai greu decât ar fi pentru Olăroiu acum. Am făcut propunerea, dar nu s-a materializat. Sperăm că va mai veni şi în ţară să arate ce poate”, a comentat astăzi Gino Iorgulescu, cel care deține mai multe restaurante împreună cu Olăroiu.

Cârciumile celor doi din Herăstrău au fost luate la puricat, recent, de către DIICOT.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.