Dan Petrescu ramane in Regie

Antrenorul Dan Petrescu a declarat ieri ca a decis sa ramana la conducerea tehnica a formatiei Sportul Studentesc. Petrescu a precizat ca patronul Vasile siman i-a promis ca pana la revenirea din vacanta tot ceea ce a solicitat se va rezolva. „siman s-a tinut de cuvant in tot ceea ce mi-a promis. Pana ne intoarcem din vacanta tot ce am cerut se va rezolva. E clar ca Sportul trebuie sa vanda jucatori, ca sa reziste in Divizia A, dar sa nu vanda toata echipa! Daca au oferte cei mai buni jucatori, nu ai cum sa-i tii”, a precizat Petrescu. „Bursucul” demisionase, joi, fiind nemultumit ca nu a fost platit de mai multe luni. Vineri, siman anunta ca Petrescu a revenit asupra deciziei.

Argesul, in discutii cu Stoichita

Ultimele negocieri dintre antrenorul Mihai Stoichita si FC Arges s-au purtat aseara. in afara de conditiile legate de staff si de durata contractului, tehnicianul a mai cerut bonusuri pentru depasirea obiectivului, controlul total asupra echipei, precum si aducerea a cel putin patru fotbalisti noi. in schimb, pitestenii cer salvarea echipei de la retrogradare si clasarea in primele sase echipe in sezonul urmator. „Consiliul Director va hotari daca ii vom spune „da” lui Stoichita”, a declarat „vicele” Ilinca.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.