Dragoș Grigore și Vali Lazăr au marcat în Qatar
Sport Libertatea > Sport

Dragoș Grigore a marcat pentru Al Sailiya în meciul cu Al Kharitiyath | GALERIE FOTO&VIDEO

De Daniel Conțescu, . Ultimul update Joi, 09 februarie 2017, 19:27

Dragoș Grigore a marcat pentru Al Sailiya în meciul cu Al Kharitiyath, scor 1-2. Căpitanul naționalei României, integralist, a deschis scorul în minutul 17, cu capul, dintr-un corner executat de Vali Lazăr, dar nu a fost suficient.

Gazdele au revenit în trombă și au punctat de două ori la rând, prin Mahmoud Saad (31) și prin Mohammed Abdulrahman Abdullah (49).

Ex-dinamovistul Vali Lazăr a fost și el integralist. A încasat un cartonaș galben, în minutul 27.

Al Sailiya (20 de puncte) ocupa locul 9, înaintea etapa a 19-a, iar Al Kharitiyath – locul 11 în campionatul din Qatar, cu 16 puncte. Formația celor doi fotbaliști români este foarte aproape de zona retrogradării.

„The Mountain” din Game of Thrones are 2.05 metri. Superba lui soție e mult mai mică, nu-i ajunge nici până la umăr și arată așa
Horoscop 6 iulie 2020. Taurii sunt cuprinși de o stare de agitație care va fi greu de domolit