„Exista doua impedimente pentru meciul cu Craiova: avem doi absenti in aparare, apoi terenul, care la ora intalnirii sper sa fie in conditii bune de joc pentru a ajuta finalizarea”, a punctat Dinu.
In legatura cu atacurilor fostului vicepresedinte al Universitatii Craiova, Adrian Mititelu, care a afirmat ca jucatorii craioveni au fost crescuti pentru a fi impotriva „cainilor”, Dinu a declarat: „Ca orice „mititel”, doreste un razboi mai mare decat poate sa conceapa. Exista o tensiune anormala, care nu vine din curtea lui Dinamo; sunt tot felul de ambitii si orgolii desarte care se arunca in atmosfera acestui joc. Este o partida cu traditie in fotbalul romanesc din ultimii 20 de ani si, paradoxal, ca si la Timisoara, oficialii acestei grupari nu ar fi trebuit sa permita o instigare si mai mare decat aceea care exista”.
In alta ordine de idei, Cornel Dinu a dezvaluit ieri ca exista posibilitatea ca gruparea „alb-rosie” sa achizitioneze un atacant in perioada de transferuri din iarna. Si tot ieri, dar cu ocazia Sfantului Nicolae, Bolohan, Claudiu Dragan si Bogdan Onut au oferit din partea clubului campion tricouri, mingi si reviste copiilor de la Centrul de Plasament „Dimitrie Cantemir”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.