“Am chibzuit foarte bine, m-am gandit ca nu este drept si corect ca romanii si suporterii sa fie privati de una dintre putinele bucurii care le-au mai ramas, sa vada meciurile Stelei, ale lui Dinamo si Rapid. Am hotarat ca de acum incolo, gratis, fara nici un ban, Steaua va permite sa se televizeze meciurile din Ghencea. Toate televiziunile din Romania pot sa filmeze meciurile Stelei. M-am inteles cu Nicolae Badea de la Dinamo si cu George Copos de la Rapid ca nu avem dreptul sa facem ce vrem noi cu fotbalul. Vom da acces gratuit, sa filmeze toate televiziunile”, a spus Becali.
Becali a mai subliniat ca renunta la banii pe care trebuia sa-i primeasca FC Steaua din drepturile tv. “Problema mea este Steaua si suporterii Stelei. Nu vreau sa fie afectata Steaua, un simbol national si nu am eu dreptul sa iau hotarari de genul celei in care am spus ca nu voi lasa sa se filmeze. Am revenit asupra deciziei. Sa filmeze toata lumea. Nu mai am nevoie de acei 580.000 $ pe care trebuia sa mi-i dea Liga, sunt banii mei”, a declarat Becali.
In replica, Dumitru Dragomir a spus ca Steaua nu poate televiza gratis partidele “pentru ca fotbalul profesionist este organizat de LPF, nu de un club anume.”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.