In ciuda statutului de echipa-gazda, Romania a cedat si cel de-al doilea meci din grupa principala a Campionatului European de tineret, care are loc la Bucuresti si la Brasov. In urma acestui insucces, tricolorii vor juca pentru locurile 7-8.


Partida, desfasurata la Bucuresti, a fost la discretia ibericilor, care au condus inca de la pauza: 14-12. Nici partea a doua a meciului nu a fost mai inspirata pentru echipa Romaniei, astfel ca victoria a revenit ibericilor la o diferenta de trei goluri, 32-29. Dupa cel de-al doilea esec in grupa principala a Europeanului, nationala lui Otto Heel trebuie sa lupte pentru locurile 7-8, contra unei formatii din cealalta serie, care nu-si definitivase clasamentul.

Golurile noastre au fost marcate de Stan, Iancu (cate 6 goluri), Asoltanei, Ganea (cate 4), Ghita (3), Patru, Vasiloiu (cate 2), Santeiu si Stoica.

Cele doua finale ale Campionatului European sunt programate duminica, la Bucuresti, de la ora 14.30 (meciul pentru locul al treilea), respectiv de la ora 17.00 (ultimul act al competitiei).


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.