Hochei ASC Corona Brașov
Alte sporturi Libertatea > Sport > Alte sporturi

Hochei: Corona Brașov a câștigat în Liga MOL după prelungiri

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Miercuri, 21 septembrie 2016, 09:15

ASC Corona Brașov a învins formația maghiară Fehervari Titanok cu scorul de 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0), după prelungiri, marți, pe Patinoarul Olimpic din Brașov, într-un meci din Liga MOL la hochei pe gheață.

Oaspeții au deschis scorul prin Daniel Vizi (45:21), dar canadianul Ian McDonald a reușit egalarea cu 92 de secunde înainte de final, tot el marcând și golul victoriei, spre finalul prelungirilor (64:57).

Corona e pe locul 5

În clasament, pe primul loc se află MAC Budapesta, 11 puncte (4 jocuri), urmată de DVTK Jegesmedvek, 9 p (4 j), Debreceni HK, 8 p (4 j), Ferencvarosi TC, 7 p (4 j), ASC Corona Brașov, 7 p (4 j), UTE, 6 p (4 j), Dunaujvarosi Acelbikak, 6 p (4 j), Fehervari Titanok, 5 p (5 j), Dunărea Galați, 5 p (5 j), Sport Club Miercurea Ciuc, 5 p (4 j), HK Belgrad, 0 p (4 j).

Elena Ceauşescu a vizitat Facultatea de Chimie, iar liftul NU mergea. Etajele Universităţii erau URIAȘE... ce-a urmat pare ireal, dar e cât se poate de adevărat