Campionii de la RCM Timişoara s-au impus în faţa Stelei, 21-13 (7-7) în runda a zecea din Superliga de rugby, dar au pierdut un jucător de bază, care şi-a rupt piciorul într-o grămadă.

În repriza a doua a meciului, sud-adricanul Jody Rose (27 de ani), sosit pe Bega încă de acum doi ani, de pe vremea cânf Chester Williams antrena formația bănățeană, s-a accidentat grav, fiind transportat cu ambulanta la spital, după ce, o grămadă spontană s-a prăbușit peste el.

“Nu stim exact despre ce este vorba, dar, din câte am înteles ar fi o fractură la picior. Oricum, sezonul e încheiat pentru el”, a spus antrenorul Daniel de Villiers.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.