din actuala editie a Ligii Campionilor. Dupa 19 minute, fosta echipa a lui Mutu conducea cu 3-0, dar „dubla” lui Ronaldinho, care a marcat un al doilea gol fabulos – sut de pe loc de la marginea careului – a readus in carti pe Barcelona. Chelsea s-a calificat in „sferturi” gratie reusitei lui Terry, cu 15 minute inaintea finalului, la o faza in care spaniolii au acuzat un fault la portar.
Tensiunea jocului s-a prelungit si dupa ultimul fluier al italianului Collina, intr-un incident in care au fost implicati cameruezul Eto’o si unul dintre oamenii de ordine postati la marginea terenului. Eto’o a explicat ce s-a intamplat, lansandu-se si intr-un atac dur la adresa clubului londonez. „Un membru al echipei de securitate mi-a spus maimuta. Trebuie sa vezi figura antrenorului Mourinho pentru a-ti da seama de mentalitatea care s-a instalat la Chelsea. Ar fi un adevarat dezastru daca aceasta echipa ar reusi sa castige Liga Campionilor, deoarece nu joaca nimic, chiar daca are foarte multi bani”. Furios ca a pierdut calificarea, camerunezul a acuzat si maniera de arbitraj a italianului Collina. „I-a ajutat mult pe cei de la Chelsea. Am avut un penalty clar in repriza secunda, dar nu l-a acordat, iar al patrulea gol al englezilor a fost inscris dupa un fault asupra portarului Valdes”, s-a plans Eto’o.
in schimb, Chelsea nu au avut timp decat pentru a sarbatori calificarea. Portughezul Mourinho, care a intrat pe teren in plin fuleu sa-si felicite jucatorii, a marturisit ca s-a bucurat mai mult acum, dupa victoria impotriva Barcelonei, decat dupa finala Ligii Campionilor, castigata anul trecut cu Porto. „Am jucat in finala si nu am alergat cum am facut-o in aceasta seara. Motivul pentru care nu m-am bucurat atunci a fost ca am invins cu 3-0. Asa ca am fost calm cand stiam ca victoria e aproape”, a spus Mourinho. Despre meci, Mourinho a declarat: „Sunt fericit ca am batut cea mai buna echipa din lume a momentului, conform unora. Meciul a fost de o incarcatura emotionala incredibila. Dupa 180 de minute, echipa cea mai buna merge mai departe”.
Un alt meci nebun s-a jucat la Lyon, acolo unde campioana Frantei a invins cu un uluitor 7-2 pe Werder, dupa ce castigase si in tur, cu 3-0. Cu 10-2 scor general impotriva campioanei Germaniei, Olympique Lyon se anunta deja o candidata de luat in seama pentru un loc in finala Ligii Campionilor.

Reghecampf a devenit din nou tată, prima imagine cu fiul său. A dezvăluit și numele, este de origine irlandeză
GSP.RO
ȘOC! George Simion, SCANDAL uriaș la o televiziune din România. Paznicii l-au oprit, a venit Poliția
Afacerea cu care un român a dat lovitura. Vinde cu 100 de lei un litru şi nu face faţă cererii
Horoscop 19 mai 2022. Taurii au nevoie de mult curaj, dar și de bun simț, ca să se poată orienta în fiecare situație în parte
Şocul poliţiştiştilor maghiari care au oprit o camionetă condusă de o româncă. Şoferiţa riscă 15 ani de închisoare
Josnic! Tânăra a primit 60.000 de euro pentru partida de amor filmată cu Djokovic: "M-am simţit umilită". El e idolul naţiunii