Marica vrea teren de golf in EmirateAflat pana vineri cu Sahtior in cantonament in Emiratele Arabe Unite, Ciprian Marica a declarat ca i-ar fi placut mai mult sa mearga la Dubai in vacanta, decat in turneu de pregatire, informeaza site-ul oficial al gruparii ucrainene.

“Sa fiu sincer, in Emirate e mai bine sa te odihnesti, sa te distrezi. Poti gasi foarte multe de facut. Sa stai pe plaja, sa inoti sau sa mergi la cumparaturi. Sunt magazine mult mai bune decat la Donetk”, a afirmat internationalul roman de tineret. Marica a precizat ca a incercat sa joace golf la Dubai. “In general, imi place sa practic orice sport – golf, baschet, tenis. La Donetk insa, nu ai unde sa practici golful”, a spus Marica (foto, in dreapta). Intrebat daca i-ar placea ca in viitor sa-si deschida propriul teren de golf, atacantul roman a raspuns: “La Donetk? Nu. Nici in Romania, pentru ca acolo ploua foarte mult. Trebuie sa cumperi un teren in Emirate, pentru ca este mereu vara, e o clima buna”.

Marica vrea teren de golf in EmirateEchipa lui Ioan Andone, Omonia Nicosia, a castigat sambata cu 3-1 partida sustinuta in fata lui AEK Larnaca, contand pentru etapa a 16-a a campionatului cipriot. In minutul 20, oaspetii, la care a evoluat si Narcis Raducan, au deschis scorul prin Mba, dar Omonia a revenit prin reusita lui Kakoyiannis, din minutul 32, iar dupa pauza Rink (60) si Mguni (89) au marcat golurile victoriei pentru Omonia. Echipa lui Andone a acumulat 40 de puncte dupa 16 etape si e lider, la un punct de Apoel Limasol,  invinsa cu 2-1 in deplasarea de la Paralimni. Apollon Limasol, care ocupa primul loc inaintea etapei a 16-a, a jucat ieri la ocupanta locului 12, APOP.

Atacantul Marius Niculae a marcat sambata unicul gol al formatiei sale, Standard Liège, in partida pierduta acasa cu 1-2, in fata echipei Zulte Waregem, in cadrul etapei a 19-a a campionatului Belgiei. Niculae a fost rezerva, fiind introdus in teren in minutul 62 al partidei, in locul lui Moreira. El a egalat pentru Standard in minutul 74.

Bianca Andreescu, mesaj în română pe Instagram: „Te iubesc cu tot sufletul!”
BOMBĂ! Cu cine a fost surprinsă Anamaria Prodan după vestea divorțului. Ce au făcut împreună
Daniel și David, frățiorii uciși în Italia, au fost înmormântați. Strigătul disperat al mamei lângă sicriele albe ale micuților
Horoscop 21 iunie 2021. Racii ar fi bine să caute mereu, intenționat, ceva bun în orice om și orice situație
O tânără avocată din Iași a murit după ce s-a aruncat dezbrăcată pe geam de la etajul 6. Ce a făcut înainte
VIDEO | Moment ULUITOR în direct. Vedeta TV n-a realizat că nu poartă lenjerie intimă
Sărbătorește încrederea în tine și respectul pentru mediu cu noua colecție sustenabilă de costume de baie H&M (PUBLICITATE)