Minaur le-a scos handbalul din cap celor de la CSM Ploiești!
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu,

Minaur Baia Mare a făcut spectacol luni, în meciul cu CSM Ploiești, în ultimul joc al etapei a 19-a din Liga Naționala. Campioana en-titre s-a impus la o diferență de 11 goluri, 34-23.

Cu doar opt handbaliști pe foaia de joc, gazdele și-au creat un avantaj de cinci goluri încă din debut. Campionii au condus cu 17-11 la pauză și au dat recital în repriza secundă.

Paul Simulescu, portarul gazdelor, a avut total de 20 de intervenții.

12674658_942655069105006_684363179_n

Minaur are 29 de puncte în clasamentul Ligii Naționale. Pe primul loc se află Dinamo Bucureşti, cu 50 de puncte, urmată de HC Odorhei (45 p) și CSM Bucureşti, (43 p).

Gestul făcut de Reghecampf în direct, când a fost întrebat despre legătura amoroasă dintre Anamaria Prodan și Alexa: "Eu?!"