Mai intai, dupa ce Nakata a deschis scorul in minutul 66, Mutu, omul meciului, i-a pasat excelent lui Adriano pentru un 0-2 incredibil in minutul 81. Croatul Tudor a redus insa diferenta in minutul 87, pentru ca Del Piero sa egaleze in minutul cinci al prelungirilor, dupa o preluare cu mana! Juve – Parma 2-2, dar antrenorul campioanei, Marcelo Lippi, a dovedit realism la final: „Parma merita sa castige!”. Romanul, „galben” in minutul 72, a primit 6 in Gazzetta dello Sport si Corriere dello Sport si 6,5 in Gazzetta di Parma. In Serie B, Genoa tripletei Codrea – Mihalcea – Niculescu a cedat la Cagliari (0-1), in timp ce formatia lui Vali Nastase, Palermo, a pierdut in minutul 90, 1-2, la Triestina.
TURCIA. O noua victorie externa pentru Besiktas dupa doua egaluri consecutive acasa, in Cupa UEFA cu Sarajevo si in campionat cu Trabzonspor. Cu Pancu in zi mare, pasa de gol si-o bara, trupa lui Mircea Lucescu a invins cu 1-0 in fieful celor de la Ankaragucu. In garnitura gazdelor, pregatita de Mihai Stoichita, n-au aparut Radu Niculescu, suspendat, si Carabas, accidentat.
SPANIA. Dupa patru etape in Primera Division, Alaves ramane fara victorie acasa. La ultima isprava, 1-2 cu Deportivo la Coruna, a participat si Adrian Ilie, introdus in teren in minutul 63, in locul lui Magno. Mara n-a intrat deloc in statistica meciului.
FRANTA. Viorel Moldovan a inscris din nou pentru Nantes, dar n-a putut stopa elanul liderului Auxerre, care s-a impus clar, cu 4-1. Golul romanului a venit in minutul 34, cand deja era 0-3 pe tabela.
UCRAINA. Florin Cernat a deschis scorul in confruntarea Dinamo Kiev – Poligraftehnica, incheiata 2-0. Dupa ce a punctat in minutul 29, „Diamantul” a fost inlocuit in minutul 73 de Tiberiu Ghioane.

Gigantul Coca-Cola, răspuns pentru Cristiano Ronaldo, după ce portughezul i-a prăbușit acțiunile