Dorin Goian: Accidentat, fundasul Stelei a fost inlocuit pe ultima suta de metri de catre selectioner cu rapidistul Vasile Maftei.


Daniel Oprita: Desi este eterna rezerva la Steaua, Piti a motivat prezenta sa la lot: “Este un jucator foarte important, cu multe calitati”.


Mihai Tararache: Cu toate ca este titular in 1.Bundesliga la MSV Duisburg, Piturca nu l-a convocat, nemultumit de prestatia sa din meciul cu Andorra de anul trecut.


Bogdan Patrascu: “Serie B este un campionat foarte puternic, in care Patrascu a reusit sa evolueze constant bine”, a explicat Piti prezenta “italianului” la lot.


Lupta pentru titlu: Selectionerul considera ca doar Steaua si Dinamo se vor lupta pentru titlu. Rapid, desi joaca foarte bine, nu a primit prea multe sanse.


Plecarea lui Becali de la Dinamo: “Ma surprinde plecarea lui Giovani. Sincer, nu ma asteptam la acest lucru”.


“Cazul Bratu”: Acest caz in care a fost implicat Giovani Becali nu va influenta in nici un fel prima reprezentativa.
Meciurile amicale din Cipru: Ma bucur ca ne vom masura puterile cu Armenia si Slovenia, care se vor deplasa cu loturile de baza.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.