Fiorentina a plecat joi-seara pe ‘Artemio Franchi’ de la 1-1 in confruntarea cu Groningen. Adrian Mutu si-a luat din nou in serios rolul de lider al ‘violetilor’, inscriind de doua ori.


Mai intai, Mutu a egalat la 1 situatia pe tabela de joc in minutul 59, printr-un sut viclean la coltul lung, asta dupa ce oaspetii deschisesera scorul trei miute mai devreme prin Nevland. Partida s-a scurs spre lovituri de departajare, acolo unde romanul a marcat golul decisiv cu sange rece, zgaltaind in prealabil stalpul din stanga portarului. Astfel, dupa scorul de 5-4, Fiorentina s-a calificat in grupele Cupei UEFA.

‘Fara indoiala, doar Mutu marcheaza la Fiorentina. A facut-o printr-un gest de mare campion. A transformat si un penalty, cel decisiv, cu sange rece’, a scris fiorentinanews.com, site ce i-a dat nota 7. Site-ul goal.com a fost mai dur cu decarul echipei din Florenta: ‘A inscris un gol superb, dar dupa aceea a oprit motoarele, dand senzatia ca a obosit. Din partea romanului se astepta mai mult’.


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.