L-am intalnit pe Gica, asa cum il alinta spaniolii pe roman, intr-una din cele mai selecte locatii din Spania. La Boadilla del Monte, periferie a Madridului, se ajunge greu, mai ales daca nimeresti un taximetrist aiurit si chitit pe “ciupeala”.


Dupa ce am platit 30 de euro taximetristului, ajungem in mijlocul unui cartier unde casele costa o jumatate de milion de euro. Gica vine la intalnire destins, cu zambetul pe buze. “Trebuia sa dati 15 euro la taxi, dar asta e, v-a facut mosul”, comenteaza Gica, imbracat dupa ultima moda, in pantaloni Dolce&Gabbana.

Are BMW X5 de 90.000 de euro


Traversam o straduta si instantaneu vine primul soc. Craioveanu conduce un bolid BMW, de 90.000 de euro, serie limitata, decapotabil. Ne facem cu greu loc in masina celui mai rasfatat roman din Spania si pornim in tromba spre “studioul” unde Gica are de comentat o emisiune la radio. “Ora sportiva” se numeste productia la care vorbeste Gica. Subiectul este Real – Steaua. “Sunt convins ca Steaua va juca mai bine pe Bernabeu decat a facut-o in Ghencea. Nu mai are nimic de pierdut. De fapt, nici in tur n-avea nimic de pierdut, dar au jucat speriati. Cand ma gandesc c-am pariat pe ei inainte de aceste meciuri… M-am facut naibii de ras, dar asta e. Steaua n-are mijlocasi. Sufera la mijloc. Parerea mea e ca nu esti fotbalist daca nu joci bine pe Bernabeu, spune omul care a inscris, in cariera sa, un singur gol in templul galacticilor. Bernabeu e cea mai impunatoare arena. Putini jucatori de top de la noi au avut sansa sa joace aici, asa ca elevii lui Oli nu trebuie sa-si bata joc. Pacat ca nu evolueaza Radoi, Iacob”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.