Dinamo a învins CSM
Sport Libertatea > Sport

Rugby. Dinamo a învins pe CSM Olimpia București și a câștigat bronzul în Cupa Regelui

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Sâmbătă, 03 decembrie 2016, 16:56

Dinamo a învins, sâmbătă, cu scorul de 16-15 pe CSM Olimpia București, în finala mică a celei de-a doua ediții a Cupei Regelui la rugby, disputată pe Stadionul național ''Arcul de Triumf'' din Capitală, ''buldogii'' intrând astfel în posesia medaliilor de bronz.

Într-un alt meci care a contat doar pentru configurația clasamentului competiției, la Iași, pe stadionul Tepro, Timișoara Saracens, campioana României și deținătoarea trofeului, a învins cu 16-3 echipa gazdă, CS Politehnica.

Finala Cupei Regelui se dispută sâmbătă după amiază, în București, pe Stadionul ”Arcul de Triumf”, între CSM Știința Baia Mare, vicecampioana României, și Steaua.

După Mario Iorgulescu, altă „beizadea” prinsă drogată la volan: „Consum pozitiv la cocaină”
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
Horoscop 9 august 2020. Racii ajung la concluzii greșite, pentru că e ușor să considere că altul greșește