Rusescu și Torje l-au umilit pe ”Dodel” Tănase, în Turcia / VIDEO
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu,

Raul Rusescu (27 de ani) și Gabriel Torje (26 de ani) au marcat câte un gol pentru Osmanlispor în partida cu Sivasspor (4-0, runda a 20-a din Superlig), formație pentru care a evoluat Cristi Tănase.

Rusescu a deschis scorul în minutul 18, cu o lovitură de cap plasată, din 8 metri, în timp ce Torje a majorat diferența la două goluri în minutul 45, cu un șut de la 25 de metri, scăpat de portarul advers în plasă.

”Ruse” a semnat a patra reuşită în toate competiţiile acestui sezon, în care şi-a trecut în cont şi o pasă decisivă. Torje a punctat de trei ori și are 4 assist-uri.

Celelalte goluri pentru Osmanlispor au fost marcate de Ndiaye, în minutul 71, și de Guven, în minutul 86.

Rusescu a evoluat până în minutul 75, când a fost înlocuit de Webo, iar Torje a fost schimbat în minutul 83 cu Guven.

Cristi Tănase a fost integralist la Sivasspor.

EXCLUSIV Fost senator PDL, încurcătură amoroasă cu o prostituată: „Unde ai fost, nenorocito?”