Cand in echipa olimpica de fotbal a Braziliei joaca unul dintre cei mai valorosi fotbalisti ai planetei, Ronaldinho, succesul la public este ca si garantat. Asa s-a intamplat si la Olimpiada de la Beijing, unde aparitiile in public sau in Satul Olimpic ale superstarului au atras sute de curiosi.


 Doi dintre gimnastii lotului olimpic al Romaniei, Marian Dragulescu si Flavius Koczi, au fost privilegiatii delegatiei noastre, cei doi intalnindu-l pe Ronaldinho chiar in Satul Olimpic. ‘Era foarte multa lume in jurul lui. Nici nu credeam ca putem ajunge sa facem aceasta poza. A fost insa foarte amabil. I-am spus ca suntem din Romania, ca facem gimnastica si atunci ne-a invitat sa venim langa el’, s-a entuziasmat Marian Dragulescu.


Dragulescu a jucat fotbal pe Copacabana

Cu aproape doi ani in urma, ‘Marocanul’  a avut posibilitatea sa mearga in Brazilia, pentru Cupa Mondiala la gimnastica. In cele cateva zile petrecute in ‘Tara cafelei’, Marian Dragulescu nu a ratat ocazia de a merge pe celebra plaja Copacabana pentru a incinge o miuta cu cei aflati atunci in preajma. ‘Pentru o jumatate de ora m-am simtit brazilian. Stiam ca de pe acea plaja au plecat marile nume ale fotbalului „carriocas”‘, spunea atunci Marian.
Acum insa, in China, Dragulescu si-a vazut visul cu ochii: ‘Nu ma gandeam ca intr-o zi voi fi atat de aproape de Ronaldinho, unul dintre cele mai mari staruri ale fotbalului mondial. Este o fotografie pe care o voi pastra toata viata ca pe o amintire de suflet’.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.