Craiova a făcut o primă repriză extraordinară, în care a condus și cu 5 goluri diferență: 13-8. Neatenția din finalul reprizei a dat posibilitatea gazdelor să revină și să reducă din handicap până la pauză, 12-14!

În partea a doua, Podravka a jucat mult mai curajos și a arătat mult mai multă determinare. Oltencele nu au mai găsit prea ușor calea spre gol, iar meciul s-a încins. Croatele au trecut chiar în avantaj, 17-16, fiind rândul româncelor să alerge după egalare.

Totul s-a jucat în ultimele 10 minute ale partidei. De la 21-20 pentru Craiova, în minutul 49, oltencele nu au mai reușit să marcheze până la final! Degeaba apărarea s-a apărat exact, portarul Djukeva a avut și ea câteva intervenții de efect.

Podravka a egalat în minutul 51, iar cu 21 de secunde înainte de final le-a dat lovitura de grație oltencelor.

Podravka, echipa cu care Mariana Târcă și Valentina Cozma câștigaseră Liga Campionilor în 1996, revine în grupele cele mai importante competiții, după trei ani de pauză, în timp ce Craiova va continua doar în Cupa EHF, a doua competiție europeană ca valoare, al cărei trofeu l-a câștigat sezonul trecut!

„M-a bătut cu sete pe spate cu o coardă de cauciuc" | Scandal IMENS după decizia inexplicabilă din sportul românesc!
BOMBĂ! Anamaria Prodan a pus interlopii să o pedepsească pe amanta lui Reghe! Ce a declarat în urmă cu puțin timp
Evaluare Națională 2021. Rezolvarea subiectelor la Limba română, de către profesoara Cristina Tunegaru. VIDEO
Horoscop 22 iunie 2021. Vărsătorii ar fi bine să înceapă un dialog sincer cu sine despre problemele lor