Dupa ce a negat o eventuala ruptura, Gigi Becali a aceptat sa povesteasca amanunte ale prieteniei sale cu Piturca. „in 1993 sau 1994 ne-am imprietenit. inainte, ne mai vedeam pe la meciurile Stelei, insa abia ne dadeam buna ziua. Nu aveam treaba unul cu altul. insa, de 9-10 ani, suntem prieteni in adevaratul sens al cuvantului. Ceea ce se scrie zilele astea in ziare, despre faptul ca suntem suparati si ca e iminenta o despartire a noastra, ma distreaza. Retineti, nu ma supara, ci ma distreaza! O sa vedeti in viitor ca nu mint. Piturca o sa ramana la Steaua si nu va pleca decat dupa ce isi va face datoria fata de aceasta echipa”, a marturisit Gigi Becali, care a adaugat ca cineva vrea sa destabilizeze clubul militar. „Nu va reusi”, a amenintat el.
Stelistul a continuat: „Unii spun ca Piturca ar fi afectat de faptul ca sunt eu prieten cu Hagi. Pai eu nu m-am mai intalnit cu Hagi de o luna, de cand a fost cu noi in deplasarea de la Liverpool. Cum sa-l propun eu pe Hagi antrenor la Steaua cand nici macar la telefon n-am mai vorbit cu el?”.
„Niciodata n-am fost seful lui Piturca. El antreneaza echipa, eu dau banii. Nu a fost si nu va fi vreodata subalternul meu. E simplu, Piti e prietenul meu”, a incheiat Becali.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.