Comisia de Apel a FRF a decis ca Steaua si Dinamo sa evolueze trei etape cu portile inchise, ca umare a incidentelor petrecute la meciul direct, cand Steaua a castigat cu 1-0. Dinamo va juca fara spectatori partidele cu Ceahlaul (etapa 20), Farul (etapa 22) si Poli Iasi (etapa 24), iar Steaua va fi privata de suportul fanilor in meciurile cu Farul (etapa 19), CFR Cluj (etapa 21) si Unirea Urziceni (etapa 23). Cele doua cluburi au anuntat ca vor face recurs, considerand decizia aberanta. ‘Fara discutie, vom contesta aceasta hotarare. Este aberanta’, a spus directorul general al clubului Dinamo, Cristi Borcea.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.