Mergi direct la conținut »
SUPERKOMBAT CONSTANȚA: Codul roșu de inundații mută cântarul oficial la Corleone Events
Alte sporturi Libertatea > Sport > Alte sporturi > SUPERKOMBAT CONSTANȚA: Codul roșu de inundații mută cântarul oficial la Corleone Events

SUPERKOMBAT CONSTANȚA: Codul roșu de inundații mută cântarul oficial la Corleone Events

Cântarul oficial al galei SUPERKOMBAT CONSTANȚA are loc vineri, de la ora 17:00, la Corleone Events, lângă hotelul Modern din stațiunea Mamaia.

Deși inițial cântarul oficial al galei SUPERKOMBAT CONSTANȚA trebuia să se desfășoare la PuroBeach din Mamaia, codul roșu de inundații anunțat pentru județul Constanța le-a stricat planurile organizatorilor. Noua locație în care sportivii ce vor participa la SUPERKOMBAT CONSTANȚA trebuie să câștige prima luptă, cea contera kilogramelor, este Corleone Events, acolo unde va avea loc și conferința de presă, transmisă de Neptun TV.

Cei 14 luptători Superkombat care vor urca sâmbătă, în ring, la Sala Sporturilor din Constanţa, în cadrul galei Superkombat Constanța, se vor confrunta pentru prima dată vineri după-amiază, la Corleone Events, acolo unde sunt programate cântarul oficial şi conferinţa de presă.

fight card

Sportivii sosiţi din 8 ţări la malul Mării Negre vor avea vineri, de la ora 17:00, primele lupte la Superkombat Constanța, duelul psihologic cu adversarii, dar şi împotriva kilogramelor, majoritatea dintre ei fiind nevoiţi să facă slăbire pentru a intra în categorie.

Superkombat World Grand Prix III – Constanta, 21 iunie – program complet:

1. Super Fight – Categoria semigrea (-81 kg)

Daniel Lazăr (România) vs. Ciprian Şchiopu (România)

2. Semifinala 1 – Turneu categoria cruiser (-92 kg)

Michael Terrill (Marea Britanie) vs. Patrick Van Rees (Olanda)

3. Semifinala 2 – Turneu categoria cruiser (-92 kg)

Moises Baute (Spania) vs. Cristian Ristea (România)

4. Super fight – Categoria grea (+96 kg)

Shota Dolidze (Georgia) vs Dorin Robert (România)

5. Super Fight – Categoria uşoară (-63.5 kg)

Cristian Spetcu (România) vs. Paul Jansen (Olanda)

6. Super Fight – Categoria grea (+96 kg)

DAngelo Marshall (Curacao) vs. Thomas Vaneste (Belgia)

7. Titlul mondial Superkombat – categoria super cruiser (-95 kg)

Ali Cenik (Turcia) vs. Andrei Stoica (România)

8. Finala – turneu categoria cruiser (-92 kg)

Câştigătorul Semifinalei 1 vs. Câştigătorul Semifinalei 2

 
 
Close
Close
Închide