Meci de slaba factura la Craiova, pe ‘Extensiv’, intre Craiova si Pandurii, cele doua echipe aratand in unele momente un fotbal jenant.


Prima repriza nu a consemnat nici un sut pe poarta, singurele momente ce pot fi retinute fiind injuraturile fanilor craioveni la adresa lui Mitica Dragomir si ratarea cu poarta goala a lui Vasilache, care nu a valorificat ‘cadoul’ facut de Bornescu.

In repriza secunda intrarile lui Lutu si Wobay au dat mai multa consistenta atacurilor Universitatii. In minutul 75, Bornescu a degajat mingea, cu ajutorul vantului aceasta i-a fentat pe fundasii centrali ai gorjenilor, iar Florin Costea a scapat de marcaj si a inscris cu un sut de la 11 metri. Portughezul Joaquim Teixeira, antrenorul Pandurilor, a anuntat ca stie drumul spre aeroport daca va fi demis.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.