Topiti rapid in gheteIncredibil! Ca dintr-un film de groaza pentru galateni. Rapidul lui Razvan a umilit, pur si simplu, Otelul.

37 de minute au avut otelarii timp sa respire. Apoi a inceput iuresul ”alb-visiniu”, care a devenit treptat asemenea unui tsunami de neoprit. Seria golurilor giulestenilor a fost deschisa de Zicu. La nici doua minute, Grigore l-a invins pentru a doua oara pe Vatca, pentru ca tavalugul reusitelor rapidistilor sa se opreasca in prima repriza in minutul 45+1 cu cel de-al treilea gol al carui semnatar a fost Mazilu (primul gol ”visiniu”). Nici macar Razvan nu s-ar fi asteptat ca umilinta administrata de catre elevii sai trupei golase de idei a lui Grigoras sa fie una suprema. Dupa pauza, acelasi Mazilu a fructificat centrarea lui Buga pentru un sec 0-4. De aici si pana la show-ul total nu a mai fost decat un pas. Badoi, Buga, care a uitat de cearta pe contract cu Copos, si, intr-un final apoteotic, din nou, Zicu au facut ca tabela de scor sa fie tintuita la 0-7 pentru giulesteni. Singura greseala a lui Corpodean a fost neacordarea unui penalty pentru galateni, el trimitandu-l in tribune spre final pe secundul rapidist Marian Rada.

Antrenor: Petre Grigoras
Schimbari: Baltoi (46 Gado 4); Brujan (62  Fl. Lazar 4); D. Stan (62 V. Tanase 4)

Antrenor: Razvan Lucescu
Schimbari: Mazilu (62 V. Moldovan 7); Maldarasanu (69 C. Lazar 7); Buga (76 I. Stancu).

Au arbitrat:  Sorin Corpodean (Alba-Iulia) 6,5; Miklos Nagy (Cluj-Napoca) 6,5; Florin Buzarnescu (Craiova) 6,5.

Au marcat:  Zicu (37, 77), N. Grigore (39), Mazilu (45+1, 56), Badoi (59), Buga (74).

„Cine a înșelat primul?”, a fost întrebat Reghecampf. După ce a văzut ultima lui apariție, Anamaria Prodan iese la atac
GSP.RO
ȘOC! Avertismentul pe care Putin i l-a dat lui Mircea Geoană. HALUCINANT ce i-a transmis
Explicație năucitoare a profesorului criminal. A povestit în detaliu "motivele" pentru care a ucis-o pe Beata Molnar
Horoscop 28 mai 2022. Scorpionii încep o perioadă mai senină în cuplu și alte relații de parteneriat, iar liniștea va dispărea
Soțul uneia dintre profesoarele ucise în masacrul din Texas a făcut infarct și a murit. Patru copii au rămas orfani
Răzbunarea oligarhului pedepsit de Putin. A dezvăluit următoarele 3 ţări europene atacate de Rusia: "Societatea rusă se pregăteşte"